У Вінниці почались зустрічі-обговорення проєкту бюджету на 2024 рік

16:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розпочали серію інформаційних зустрічей з обговорення проєкту бюджету на 2024 рік. Попередньо проєкт передбачає майже один мільярд на безпеку та оборону.

Як повідомляється на сайті Вінницької міськради, першою відбулась зустріч з лідерами та представниками профспілкових організацій громади, які “першими отримали нагоду ознайомитись із документом”.

Як зазначив на початку зустрічі заступник міського голови Андрій Очеретний, в жовтні поточного року було прийнято рішення Вінницької міської ради про принципи та пріоритети, якими керуються під час формування бюджету 2024 року. Перший пріоритет – безпека та оборона, другий – стійкість, третій – турбота.

За його словами, на задоволення потреб Збройних сил України, підрозділів Національної гвардії, правоохоронних органів, ДСНС, добровольчих формувань, територіальної оборони та інших військових формувань, а також підтримку військовослужбовців, їхніх родин та сімей загиблих Вінницька громада спрямувала левову частку бюджетних коштів. Загалом із початку масштабного російського вторгнення вона склала понад 1,83 мільярда гривень (із них 440 мільйонів – у 2022 році, 623,3 мільйона – у 2023, 696,5 мільйона – спрямовано на купівлю військових облігацій).

Підкреслюється, що наступного року “на ключові пріоритети – безпеку та оборону, стійкість та турботу” планується спрямувати головну частину бюджету – близько трьох мільярдів гривень. Так, майже один мільярд гривень “планується спрямувати на безпеку та оборону, 1,2 мільярда гривень – на стійкість, 816, 3 мільйонів – турботу”.

Так, за доходами бюджет на 2024 рік сформовано в обсязі 6,3 мільярда гривень.

– Це на 3 % менше за очікувані показники 2023 року. Головним фактором, який вплинув на цей показник, за словами директорки департаменту фінансів, є зменшення надходжень до податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), у зв’язку із зарахуванням військового податку до державного бюджету, – йдеться в повідомленні.

Крім того, очікуються трансферти з обласного та державного бюджетів в сумі 921,6 мільйона гривень.

Видатки бюджету на 2024 рік визначені в обсязі 6,5 мільярда гривень, з яких 5,6 мільярда – за рахунок власних доходів. 921,6 мільйона – за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджету. Найбільшим отримувачем бюджетних коштів залишається галузь освіти (39% від загального обсягу видатків).

– Роль місцевого бюджету залишається вагомою й щодо забезпечення якісного рівня медичних послуг, а також соціальної підтримки найвразливіших верств населення, адже це повною мірою відповідає пріоритетам громади – стійкість та турбота, – зазначила Антоніна Лесь.

Зазначимо, що 15 грудня (раніше планувалось 6 грудня) відбудуться громадські слухання з обговорення проєктів Програми економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік та бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік.

Фото зі сторінки ВМР

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.