Публікації за датами

  • 09 Серпня/ 11:54
    Головне на Vежі

    Публікація09.08.1811:54

    Автор:Юлія Плахтій

    У Вінниці почали малювати перший мурал проекту «VIN ART CITY». ФОТО

У Вінниці розпочалися роботи зі створення першого в цьому році мурала в рамках проекту «VIN ART CITY».

VежА вирішила поспілкуватися із куратором проекту Олександром Никитюком та на власні очі побачити, як усе починається. Нині за адресою вулиця Соборна, 53 – підготовчі роботи: художник Володимир Ходак робить ґрунтування поверхні, на якій протягом найближчих десяти днів має з’явитися проект під назвою «Вінницький модерн».

– Це буде імітація колон, за якими буде відкритий простір кімнати або тераси, де будуть розташовані зображення відомих вінницьких особистостей, – говорить Никитюк. – Поки ми разом із директором Центру історії Вінниці Олександром Федоришеним та авторками ідеї Мариною Карпенко та Іриною Прокопчук узгоджуємо усі деталі цього муралу. Втім 100%-во тут буде зображений Натан Альтман, а інші – поки інтрига.

Як зазначив куратор проекту, цей мурал саме з цими особистостями тут з’явиться не випадково.

– Сучасний центр міста сформувався в той час, коли Оводов був мером, а Григорій Артинов – головним архітектором. І ці люди вплинули на ту ауру, яку ми зараз бачимо в центрі Вінниці. Відтак, такі особистості будуть цікаві не тільки самим вінничанам, але й гостям міста, які братимуть участь в екскурсіях наприклад. Проте підписувати «дійових осіб» не будемо, оскільки, мені здається, вони й так відомі, – каже художник.

За словами Олександра Федоришена, також на цьому муралі буде зображено Софію Русову – українську педагогиню, прозову письменницю, літературознавицю та громадську діячку, яка була однією з піонерок українського фемінізму.

– Софія Русова – відома громадська, культурно-освітня діячка і педагог, член Центральної Ради. Вона була співредакторкою першого україномовного педагогічного журналу “Світло” (1910–1914 роки), на сторінках якого було надруковано понад 100 її праць. У мемуарах, опрацьованих в еміграції, залишила спогади про перебування у Вінниці в 1909-1915 роках, та у 1919-1920 роках з Урядом УНР. Садиба Русових розташовувалась на вулиці Сабарівській (нині вулиці Маяковського) на Старому місті, – каже історик.

Також Олександр Никитюк розповів, що на рівні першого поверху будівлі, де начебто мало б бути вікно, також з’явиться малюнок.

– Тут скоріше за все буде образ дівчини, яка читає книжку та сидить на підвіконні, – каже Олександр Никитюк. – Образ буде сучасний, буде зрозуміло, що це наше сторіччя.

Під час робіт будуть використовувати акрилові фарби, а кожен «шматок» роботи одразу закріплюватимуть лаком, щоб не трапилося того, що було минулого року, коли раптовий дощ змив частину картини, над якими митці працювали протягом двох днів.

Читайте також: Мурали проти води: частину “Спрямованості” на Коріатовичів змило дощем. ФОТО

Нагадаємо також, що у рамках проекту до Дня міста у Вінниці мають з’явитися також такі мурали як “Садиба Стаховського”, (вулиця Верещагіна, 6), «Фантастичний гербарій» (вулиця Замостянська, 59) , «Маленький принц» (вулиця Стельмаха, 35).

Читайте також: У Вінниці до Дня міста з’являться нові мурали. ПРОЕКТИ

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.