У Вінниці до Дня міста з’являться нові мурали. ПРОЕКТИ

13:17
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Традиційно нові мурали з’являться у Вінниці до Дня міста. Цьогоріч чотири нові мурали малюватимуть місцеві художники і навіть історики.

Проект мурал-арту «VIN ART CITY» відбувається у Вінниці з 2015 року. За цей час декілька будинків у різних районах міста отримали «нове обличчя». За словами куратора проекту Олександра Никитюка, даний проект проводиться з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджа міста, активізації безпосередньої участі вінничан у трансформації творчого простору м. Вінниці.

Стіно́пис або му́рал (англ. mural  — «фреска»; ісп. muro  — «стіна», «мур»)  — різновид монументального і декоративного малярства, що виконувалося безпосередньо на стіні або на штукатурці, закріпленій на стіні, в якому фігуративні образи й декоративні орнаменти підпорядковуються архітектурним формам. У стінописі користуються різною малярською технікою.

Цього року експертною радою було відібрано та затверджено рішенням виконкому Вінницької міської ради чотири пропозиції для нанесення на спеціально обраних стінах будинків міста.

Учасниками цьогорічної резиденції відібрано художників та їхні проекти, що найбільше відповідають критеріям проекту: креативність, художня доцільність та цікава для міста тематична складова.

Таким чином, учасниками резиденції стінопису «VIN ART CITY» цього року стали Марина Карпенко, Ірина Прокопчук  з проектом «Вінницький модерн» (вулиця Соборна, 53) , Олександр Федоришен, Євген Совінський, Олександр Фертюк, Володимир Ходак, “Садиба Стаховського”, (вулиця Верещагіна, 6), Олександр Марченко, «Фантастичний гербарій» (вулиця Замостянська, 59) , Ольга Гаєвик, «Маленький принц» (вулиця Стельмаха, 35).

Як зазначає Олександр Никиктюк, проекти малюнків будуть доопрацьовуватись під час втілення проекту й відтак – ескізи можуть зазнати деяких змін.

 

Марина Карпенко, Ірина Прокопчук  з проектом «Вінницький модерн»

Роботу над реалізацією проектів митці розпочнуть вже 9 серпня. Першою локацією проекту стане стіна на будівлі по вулиця Соборна, 53, де художники Марина Карпенко, Ірина Прокопчук  разом з групою художників виконавців роботи розпочне втілювати в життя власний творчий задум «Вінницький модерн», як присвяту темі історії міста Вінниця.

Олександр Федоришен, Євген Совінський, Олександр Фертюк, Володимир Ходак, “Садиба Стаховського”

Читайте також: Садиба Стаховського у Вінниці: “Рідна хата” української армії та місце порятунку від хвороб

 

– Формат проекту передбачає якісні доопрацювання під час його проведення митцями їх творів для більш гнучкого творчого та креативного підходу. Митці мають враховувати в своїх проектах також думку мешканців району та будинку, де створюється стінопис, налагоджувати з ними діалог та порозуміння, – говорить куратор проекту Олександр Никитюк.

Олександр Марченко, «Фантастичний гербарій»

Проект буде тривати до 5 вересня. Презентація всіх робіт відбудеться в рамках святкування Дня міста ( восьмого вересня).

Ольга Гаєвик, «Маленький принц»

Згідно опублікованого рішення виконкому, бюджет цьогорічної резиденції 200 000 гривень.

Нагадаємо також, що минулого року у Вінниці з’явилися п’ять муралів. Зокрема це була балерина, велосипедист, дівчина та літак.

Читайте також: На вінницькій висотці “ростуть” золоті яблука: два нових мурали готові на 40%. ФОТО

Мурали проти води: частину “Спрямованості” на Коріатовичів змило дощем. ФОТО

На Келецькій з’явилася гігантська балерина: у Вінниці домалювали останні мурали

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.