У Вінниці наведуть лад із вивісками по вулиці Пирогова. Відповідне рішення про затвердження комплексної схеми розміщення вивісок по вулиці Пирогова підтримали сьогодні, 13 червня, під час чергового засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради.
Як розповів на засіданні виконкому директор департаменту архітектури та містобудування Яків Маховський, йдеться про ділянку від площі Гагаріна до вулиці Скалецького. Загальна кількість вивісок, інформаційних табличок та кронштейнів, що можуть бути демонтовані – 562 одиниці.
Моніторинг, інвентаризацію та документування порушень при розміщенні вивісок, які встановлені з порушеннями вимог Положення, здійснюють департамент архітектури та містобудування (ДАтаМ), КП “Муніципальна варта” та МКП “Архітектурно – будівельний сервіс”. При виявленні порушень вони готуватимуть приписи власникам вивісок та приміщення (будівлі) про їх усунення.
Також Маховський пообіцяв міському голові Сергію Моргунову, що навести лад на вулиці Пирогова планують до 1 грудня 2019 року.
Нині з підприємцями, яких близько п’яти сотень, вже проведено низку зустрічей – більшість з них готові до співпраці. Водночас, зауважив Маховський, департаменту архітектури та містобудування потрібна допомога КП “Муніципальна варта”, який хочуть попросити долучитися до винесення приписів (їх планують вручити протягом місяця).
Що стосується вулиці Соборної, де раніше розпочалось розчищення вулиці від вивісок – залишилось два будинки, де вивіски ще не замінено.
Також Маховський повідомив, що на Замостянський станом на сьогодні 60% підприємців самостійно розробили та погодили проекти вивісок, ще 40% – у процесі, й тільки двоє підприємців досі не звернулися до департаменту щодо заміни вивісок, що не відповідають Положенню. Міський голова наполегливо порекомендував Департаменту пришвидшитись.
“Вулиця Миколи Пирогова – найдовша вулиця міста Вінниці, названа на честь видатного хірурга, вченого Пирогова Миколи Івановича, який прожив на ній останні роки свого життя.
По вулиці Пирогова розташовано велику кількість об’єктів, зокрема Національний музей-садиба М. І. Пирогова, що присвячений життю та діяльності видатного українського та російського науковця, хірурга та педагога. Садиба Пирогова є пам’яткою історії національного значення та природоохоронним об’єктом загальнодержавного значення, а також навчальною базою Вінницького національного медичного університету” – Вікіпедія.
Розробляло Схему міське комунальне підприємство “Вінницький муніципальний центр архітектури і містобудування”. Згідно з оголошеним раніше тендером, вартість розробки становила 98 тисяч 197 гривень.
Згідно з Положенням про встановлення вивісок у м. Вінниці, вивіски з окремих об’ємних літер переважно виготовляються з акрилу. Окремі літери виконуються зі скла та металу, бетону, полімерних матеріалів. Приймається розміщення логотипу рівного за розміром одній літері. Висота літери повинна становити не більше 400 мм., товщина 40 мм., а каркас, якщо передбачається, влаштовується у тон фасаду.
Вивіски з об’ємними літерами на підкладці відрізняються від попереднього типу тим, що ділянка фасаду, на якому встановлена вивіска, може бути закрита декоративною панеллю. Літери на підкладці повинні розташовуватись окремо. Вимоги до об’ємної літери аналогічні описаним вище, а ось висота фризової конструкції не повинна перевищувати 700 мм. Дозволяються сірі (металік) або коричневі кольори.
Можливе розміщення інформаційних табличок з підкладкою плоскої фактури, які розташовані на рівні очей та мають на меті донести до потенційного відвідувача основну інформацію про назву закладу, графік роботи тощо. Таблички рекомендовано виконувати на напівпрозорій основі розміром 300 на 400 мм. А також кронштейнів – виносних перпендикулярних фасаду конструкцій для розміщення логотипу. До них не рекомендовано застосовувати пульсуюче, агресивне підсвічування у вечірній час. Окрім цього, на об’єктах, що є пам’ятками архітектури, рекомендовано утриматись від розміщення кронштейнів.
Зазначимо також, що раніше було прийняте рішення про демонтаж 270 вивісок по вулиці Замостянській, що не відповідали Положенню про встановлення вивісок у м. Вінниця.
Наводити лад із рекламними вивісками почали з 2017 року. Влітку минулого року підприємці, які мають бізнес по вулиці Соборній почали демонтовувати вивіски, встановлені із порушенням норм.
Згідно з Положенням про встановлення вивісок, вивіски, які встановлені з порушеннями цього Положення, мають бути демонтовані власником у п’ятиденний термін після отримання відповідного припису. Якщо власник цього не зробить, на нього складають протокол про адмінпорушення, а згодом вирішується питання щодо примусового демонтажу вивіски.
Зазначимо також, що наступного року по вулиці Пирогова може з’явитися “Зелена хвиля” – спеціальний режим роботи світлофорів, під час якого зелене світло горить на всій вулиці, чим дозволяє транспорту максимально швидко проїжджати відрізок, а не їхати від перехрестя до перехрестя, чекаючи своєї черги на світлофорі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.