Цьогоріч у Вінниці влаштують “Зелену хвилю” на кількох магістральних вулицях

17:58
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці до кінця травня запрацює спеціальний режим роботи світлофорів, або ж “Зелена хвиля”, відразу на трьох магістральних вулицях: Київській (9 світлофорів), Брацлавській (5 об’єктів), а також по Немирівському шосе (8 світлофорів). Також розглядають можливість встановлення системи ще на двох вулицях. 

Як зазначив Vежі Сергій Чернов, очільник Вінницького КП “Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху”, що оголосило відповідний тендер у березні цього року, нині на вказаних об’єктах тривають роботи по влаштуванню системи.

“Зелена хвиля” – це робота світлофорів у режимі, під час якого зелене світло горить на всій вулиці, чим дозволяє транспорту максимально швидко проїжджати відрізок, а не їхати від перехрестя до перехрестя, чекаючи своєї черги на світлофорі. Така практика частіше використовується на найбільших транспортних артеріях міста (джерело – autocentre.ua).

 

Зауважимо, що хоча оголошена у березні закупівля не відбулась через недостатню кількість учасників, замовник скористався правом провести переговорну процедуру з теоретично можливим виконавцем робіт (таке право надається, якщо кілька разів торги не відбувались через недостатню кількість учасників торгів). Відтак, переможцем торгів стало житомирське приватне підприємство “Промінь”, що нині виконує роботи на вказаних вулицях. Відтак, за словами Чернова, “Зелена хвиля” з’явиться на Київській, Брацлавській та по Немирівському шосе вже до кінця травня цього року. Вартість робіт складає 1 200 000 гривень. 

Сьогодні ж, 2 травня, на сайті публічних закупівель ProZoro з’явилося нове тендерне оголошення щодо розробки робочого проекту схеми організації координованої роботи світлофорних об’єктів на ще двох вулицях: Келецькій та по Хмельницькому шосе. Вартість робіт також оцінюють у 1 мільйон 200 тисяч гривень

Водночас Чернов повідомив, що з бюджету ще не виділені кошти на цю закупівлю, відповідне рішення має бути прийняте на сесії міської ради у травні.

Відповідно до технічних вимог, нові програми роботи світлофорних об’єктів на магістралях Хмельницького шосе (12 світлофорних об’єктів) та вулиці Келецькій (10 світлофорних об’єктів) мають розробити зокрема для таких режимів роботи:

– роботи по планах координації «Зелена хвиля» для кожної магістралі;
– режим «Зелена вулиця» для кожної магістралі;
– режим роботи та координація руху пасажирського транспорту загального користування для кожної магістралі по кожному маршруту;
– заходи по удосконаленню руху пішоходів та підвищенню безпеки їх пересування;
– схеми встановлення на перспективу камер відеонагляду та можливе коригування напрямків роботи існуючих камер відеонагляду.

Якщо міська рада виділить кошти на влаштування системи по Хмельницькому шосе та вулиці Келецькій, а торги відбудуться, переможець має виконати роботи до кінця цього року. Окрім того, за словами Чернова, наступного року “Зелена хвиля” може з’явитися по вулиці Пирогова.

Читайте також: На проект «Зеленої хвилі» на дорогах Вінниці витратять понад мільйон

Фото – madeinvilnius.lt

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.