На Замостянській оновлять понад 200 вивісок магазинів. ГРАФІКА

12:31
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

На Замостянській вулиці збираються боротися із рекламним хаосом та привести до ладу вивіски магазинів. Виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив Комплексну схему розміщення вивісок та показав, якою буде оновлена вулиця. 

Комплексна реконструкція Замостянської вулиці торкається не лише алеї, трамвайних колій та доріг, а й магазинів, що там розташовані. Міська рада збирається привести вивіски та інформаційні таблички до єдиного стандарту, з метою покращення естетичного вигляду міського середовища, збереження автентичності історичного середовища та туристичної привабливості. Зміни торкнуться відрізку Замостянської від вулиці Стрілецька до проспекту Коцюбинського.

Тепер власникам доведеться самостійно змінити вигляд табличок або ж вони будуть примусово демонтовані. Станом на 13 лютого загальна кількість вивісок, кронштейнів та інформаційних таблиць на вулиці – 268 одиниць.

Протяжність вулиці Замостянська – 1,1 кілометр, а її середня ширина – 62 метри. Замостянську формують 25 будинків. Навесні 2018 року почали капітальну реконструкцію відрізку вулиці. Наразі виконали роботи на першій черзі – від проспекту Коцюбинського до вул. Стеценка. Протягом декількох місяців робітники міняли підземні мережі, оновлювали дорожнє покриття та влаштовували “оксамитовий шлях” для трамваїв з підвищенними зупинками транспорту. На алеї висади понад 200 дерев, уклали плитку та встановили нові лавки з USB-портами (щоправда, незахищеними від вологи, тому вони вже встигли заіржавіти) і підсвіткою, облаштували велодоріжки тощо. Рух автомобілів відновили лише в листопаді. Цього року роботи продовжаться до вулиці Стрілецької.

Для прикладу, сьогодні вулиця Замостянська виглядає так:

Заступник директора департаменту архітектури та містобудування Євген Совінський прокоментував, що Комплексна схема була обговорена та узгоджена з підприємцями.

– На зустрічі з підприємцями наголошувалось, що після прийняття виконкомом рішення про затвердження (Комплексної схеми – авт.), з наступного тижня, тобто ось з понеділка, 18 березня, до підприємців підійдуть представники “Муніципальної поліції” і вручать повідомлення, для того, щоб вони протягом певного терміну зорієнтувалися, познайомилися з Комплексною схемою і вийшли на певні рекламні організації, які будуть їм ці вивіски виготовляти.

На ознайомлення підприємці матимуть три тижні. Щодо кінцевих термінів, коли вивіски замінять на вулиці, то вони залежать від того, як швидко підприємці зможуть замовити нові конструкції.

– Якщо вони будуть “тягнути гуму”, то потім вже будуть і приписи, і комісії, які розтягуються в часі через те, що підприємців декілька разів треба викликати, – додав Євген Совінський.

Оновлені вивіски мають відповідати “Положенню про встановлення вивісок у Вінниці” від 2017 року. Згідно нього, вивіски з окремих об’ємних літер переважно виготовляються з акрилу. Окремі літери виконуються зі скла та металу, бетону, полімерних матеріалів. Приймається розміщення логотипу рівного за розміром одній літері. Висота літери повинна становити не більше 400 мм., товщина 40 мм., а каркас, якщо передбачається, влаштовується у тон фасаду.

приклад

Вивіски з об’ємними літерами на підкладці відрізняються від попереднього типу тим, що ділянка фасаду, на якому встановлена вивіска, може бути закрита декоративною панеллю. Літери на підкладці повинні розташовуватись окремо. Вимоги до об’ємної літери аналогічні описаним вище, а ось висота фризової конструкції не повинна перевищувати 700 мм. Дозволяються сірі (металік) або коричневі кольори.

Можливе  розміщення інформаційних табличок з підкладкою плоскої фактури, які розташовані на рівні очей та мають на меті донести до потенційного відвідувача основну інформацію про назву закладу, графік роботи тощо. Таблички рекомендовано виконувати на напівпрозорій основі розміром 300 на 400 мм. А також кронштейнів –  виносних перпендикулярних фасаду конструкцій для розміщення логотипу. До них не рекомендовано застосовувати пульсуюче, агресивне підсвічування у вечірній час. Окрім цього, на об’єктах, що є пам’ятками архітектури, рекомендовано утриматись від розміщення кронштейнів.

приклад

“Маркіза”  – це досить розповсюджений елемент, який може виконувати функцію вивіски, якщо на
ній розмістити назву закладу та логотип. Під час створення дизайну маркіз не бажано застосовувати більше двох кольорів та закривати фасад більше, ніж на 30 відсотків.

приклад

Моніторинг, інвентаризацію та документування порушень при розміщенні вивісок, які встановлені з порушеннями вимог Положення, здійснюють департамент архітектури та містобудування, КП
«Муніципальна поліція» та МКП «Архітектурно-будівельний сервіс».  Вони мають встановити власника вивіски та власника приміщень, скласти акт про порушення при встановлені вивіски та підготувати приписи з вимогою привести до ладу встановлені з порушенням вивіски.

Якщо ж власник самостійно відмовиться приводити вивіски у відповідність до Положення – їх буде демонтовано примусово.

Нагадаємо, що наводити лад із рекламними вивісками почали з 2017 року. Влітку минулого року підприємці, які мають бізнес по вулиці Соборній почали демонтовувати вивіски, встановлені із порушенням норм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Соборній почали демонтувати вивіски, котрі псують вигляд фасадів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.