У Вінниці планують відкрити Veteran Hub

14:57
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Незабаром у Вінниці планують відкрити Veteran Hub – ветеранський простір для надання послуг ветеранам, працівникам сектору безпеки, їхнім рідним та близьким, а також для підтримки процесу їхньої інтеграції в цивільне життя.

Як повідомляється на Фейсбук-сторінці проекту, нині триває робота з підготовки до відкриття, зокрема – пошук приміщення та відбір людей в команду з-поміж місцевих мешканців. Також такий хаб функціонуватиме в Дніпрі та Києві.

 

Зазначено, що Veteran Hub надає такі послуги як:

юридична підтримка та консультації,
психотерапія,
групи підтримки,
медіація конфліктів,
робота з собаками-терапевтами,
працевлаштування, HR-консультації, підтримка при відкритті власної справи, консультації для підприємців.

Це перший спільний простір для громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ, який поєднує адміністративний центр для надання психосоціальних послуг та освітню платформу для суспільно важливих заходів.

В коментарі Інформаційному агентству Міністерства оборони України “Армія. Inform” керівниця організації Veteran Hub Івона Костина розповіла, що від початку роботи проєкту Veteran Hub у 2018 році його відвідали вже близько 26 тисяч осіб, з них понад 4000 отримали персональні послуги. “А відомими у всій Україні резидентами проєкту є, зокрема, Юридична сотня та Veterano Group”.

– Veteran Hub – це, насамперед, майданчик для співпраці різних людей та організацій, які готові підтримувати ветеранів, – каже Костина. – Але ми не працюємо як об’єднання різних організацій, ми працюємо як платформа, яка розробляє стандарти. І, відповідно, всі ті, хто працює разом із нами на цій платформі, мають відповідати цим стандартам.

За словами Костиної, вимоги є обов’язковими та “доволі високими як для України”. Зокрема це чіткі стандарти надання психологічних та інших послуг: щодо рівня кваліфікації працівника та умов надання консультацій.

– Ми прагнемо зробити так, щоб по всій країні був рівномірний рівень надання якісних юридичних, освітніх та інших послуг для людей, які пройшли бойові дії, та для їхніх родин. І робитимемо, щоб цей рівень постійно зростав у всій країні. Для цього ми й виходимо в регіони, щоб залучити якомога більше ветеранів та організацій, які мають менше доступу до того самого фінансування через віддаленість від донорських офісів, які переважно розміщені в Києві, та до отримання різних послуг. Розпочинаємо з Вінниці та Дніпра, проте зупинятися на цьому не плануємо, – запевнила керівниця організації Veteran Hub.

Що стосується приміщення, то на сайті Veteran Hub розміщено зокрема такі вимоги: розташування – центр або місце, до якого зручно дістатися будь-яким транспортом; площа – від 350 до 500 квадратних метрів (простір має включати Open Space, лекторій та окремі приміщення). Інші вимоги та деталі щодо того, як подати пропозицію, можна переглянути за ЦИМ посиланням.

Як зазначає “Армія. Inform”, міста, де мав відкритися ветеранський простір, відбирали кілька місяців. Регіональна менеджерка Veteran Hub Вінниці Роксолана Процко розповіла:

– Ми спиралися на такі показники регіону як кількість ветеранів на душу населення, аби зрозуміти, наскільки сильним є вплив ветеранської спільноти в певному регіоні. Також під час вибору міста для нас був важливий такий показник, як розміщення військових підрозділів на території регіону, адже військовослужбовці – це також наші потенційні отримувачі послуг, наша цільова аудиторія.

Також при виборі міст для влаштування хабу зважали на наявність в регіоні активних громадських ветеранських організацій. Зараз дистанційно працівники організації аналізують потенційних надавачів послуг у Вінниці, вивчають місцеву ситуацію з послугами, попередню історію роботи організацій (репутацію, відгуки тощо).

Також почався відбір працівників у команду простору із місцевих мешканців. “Перевага надається ветеранам. Працівників готуватимуть за певними процедурами та тренувальними програмами. Аби долучитися до команди ветеранського простору у Вінниці, можна звернутися на сторінку Veteran Hub у Фейсбук” – йдеться у повідомленні.

Івона Костина зазначає, що як тільки з’явиться можливість вільно пересуватися країною, регіональний представник Роксолана Процко відвідає Вінницю для спілкування з тими організаціями та кандидатами в команду Veteran Hub, які привернуть увагу організації.

Проект реалізується у співпраці з IREX in Ukraine в рамках Програми реінтеграції ветеранів.

Читайте також: На Вінниччині створять Координаційну раду, щоб об’єднати ветеранів різних воєн

Читайте також: “Троща”, щоб звільнитися від люті та “Пончиковий театр”: у Вінниці обрали кращі бізнес-ідеї ветеранів війни проти Росії. ФОТО

Читайте також: “Поки війна – якось ніяково це робити”: чому вінницький АТОвець не зміг відкрити власний бізнес. ФОТО

Читайте також: З війни – у бізнес: історія бійця з Вінниці, який відкрив власний ресторан

Читайте також: Бізнес замість автомату: як бійцям отримати гроші на відкриття власної справи. ІНСТРУКЦІЯ

 

Фото з сайту “Армія. Inform”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.