У Вінниці планують термомодернізувати ще п’ять садочків, дві школи та пологовий будинок

20:35
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінниці термореновації мають провести у п’яти дитячих садочках, двох школах та пологовому будинку. Зазначається, що заплановані роботи розраховані на декілька років.

Про це сьогодні повідомила Вінницька міська рада на фейсбук-сторінці.

Так, сьогодні, 17 січня, міський голова Сергій Моргунов проінспектував садочки, які є найскладнішими з погляду реконструкції, адже потребують найбільшого обсягу робіт. Наприклад, будівлі садочку №13 – майже 100 років.

За підсумками енергоаудиту, для термореновації були обрані найбільш затратні заклади з погляду споживання енергоносіїв, це п’ять дитячих садочків (№ 13, 29, 34, 59, 74), дві школи (№12 та №31), а також пологовий будинок №1.

 

Враховуючи масштабні обсяги робіт, планується залучити додатково кредитні ресурси в розмірі близько 200 млн грн. Коли завершать роботи у рамках проєкту з термомодернізації, у громаді вже будуть комплексно утепленими 30 садочків (з наявних 60), а отже кожен другий.

Також Сергій Моргунов зазначив, що наразі у Вінниці кожен третій дитячий садочок та школа термомодернізовані.

Враховуючи сьогоднішню вартість енергоносіїв, нам потрібно достатньо швидко виконувати термомодернізацію. На жаль, технологічні, а саме головне – фінансові умови, не дозволяють це зробити. Тому ми беремо кредит. Перший етап масштабної термомодернізації закладів освіти був завершений у 2020 році. У цьому році ми плануємо розпочати роботи у школі №12 та №31, а також – п’яти садочках. Окрім того, завершимо такі об’єкти, як садочок №16 на вулиці Зерова, Палац дітей та юнацтва, школи №23 та №2. Як результат, із 45 шкіл нашої громади буде термомодернізовано 18, а це 40 %. Ми на цьому не будемо зупинятися, – розповідає міський голова.

Також у міськраді додають, що щодо садочка №25, то тут вирішили підійти до ремонту масштабніше, в межах окремого проекту. Мер каже, що в закладі потрібно провести внутрішнє перепланування частини садочка під молодші групи. Також треба зробити часткове перепланування у старших групах – відповідно до нових стандартів.

Є достатньо серйозні виклики по благоустрою території, реконструкції приміщення, термомодернізації, встановленню ІТП. Цей об’єкт виділимо в окремий проєкт, який буде реалізовуватися у наступні роки. Спершу необхідно розробити якісну проєктно-кошторисну документацію, де будуть враховані усі ці пункти, – додав мер.

Фото – з фейсбук-сторінки ВМР

Читайте також: Розвиток Вінниці в 6 пріоритетах: звіт міського голови про 2021-й та плани на 2022-й рік

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.