У Вінниці планують створити Музей міста. ГРАФІКА

12:32
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 25 травня депутати міської ради надали у користування Центру історії Вінниці приміщення по вул. Соборній, 89. Саме це приміщення наразі розглядають як потенційне для створення Музею Вінниці.

Як повідомив напередодні директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, наразі його команда співробітників вивчає можливі варіанти та формати створення і розташування Музею Вінниці. Вивчивши досвід схожих установ в інших містах України та Польщі, Центр історії Вінниці розглядає можливості використання наявних у Вінниці музейних експонатів, а також створення різноманітних інтерактивних інсталяцій та експозицій.

Водночас Агенція просторового розвитку вже розробила варіанти перетворення будівлі на Соборній, 89, аби зробити її більш помітною в міському просторі та привабливою для туристів.

Зокрема, ідея передбачає створення більш акцентованого центрального входу до приміщення, а також збільшення вікон “в підлогу”, аби зробити їх на рівні з тротуаром. Окрім того ідея передбачає облаштування внутрішнього дворика біля приміщення, можливе створення тераси на даху, виставкової зали та експозицій, а також бібліотеки та вітальні.

У Центрі історії Вінниці наголошують, що це не остаточний проект, а лише один з варіантів перетворення одного з потенційних місць для створення Музею Вінниці. Сама будівля на Соборній, 89 споруджувалася з 1896 по 1939 рік, а в 1950-му завершилася її реконструкція.

Нагадаємо, що 24 травня стало відомо про намір створити у Вінниці музей-ресторан “Пивоварня Капуцинів”.