У Вінниці планують реставрувати будівлю художньої школи

7:43
Автор: Vежа

У Вінниці планують реставрувати пам’ятку архітектури місцевого значення – маєток Длуголенцького. Нині там розташована художня школа.  

На засіданні виконавчого комітету вінницькій дитячій художній школі надали дозвіл на проектування реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення – маєтку Длуголенцького. Він розташований по вулиці Магістратській, 66.

Тепер художня школа має розробити проектно-кошторисну документацію, погодити та затвердити її у встановленому законодавством порядку. Розпочати підготовчі та будівельні роботи зможуть після отримання письмового дозволу управління культури і мистецтв облдержадміністрації та отримання документу, що надає право на виконання вищезазначених робіт в департаменті архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради.

Нагадаємо, що ще у грудні 2018 року виконком Вінницької міської ради прийняв зміни до “Програми реставрації об’єктів культурної спадщини на території м. Вінниці на 2018-2020 роки”. Тоді на ремонтно-реставраційні роботи будівлі, заплановані на 2020 рік, планували надати 400 000 гривень.

Будівля побудована у стилі модерн і є пам’яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 23-М). Спершу була зведена як особняк для юриста Любомира Длуголенцького вінницьким архітектором Григорієм Артиновим. Перший поверх будинку з’явився наприкінці XIX століття, другий же надбудували лише у 1919 році. У 1920 – 1924 роках тут розташовувався штаб корпусу Червоної армії під командуванням Віталія Примакова. З 1966 року й нині у будинку працює дитяча художня школа.

Фото з архіву Vежі 2017 року

Читайте також: За два роки у Вінниці відреставрують десять пам’яток архітектури за понад 12 мільйонів. ФОТО

Читайте також: У “Міні-Вінниці” планують встановити нові моделі будівель. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.