У Вінниці планують оновити територію парку Дружби народів

19:56
Автор: Богдан Будай

У Вінниці працюють над розробкою Концепції ревіталізації парку Дружби народів, за якою будуть визначені базові напрямки функціонування території на найближчі 10 років. Водночас, в місті вивчають можливість очищення водойм (серед яких і Вишенське озеро) за допомогою мікроорганізмів та водних рослин. 

Про це йдеться у відповідь на петицію щодо збереження Вишенського озера та створення на його території водного парку. Петиція зібрала 389 голосів з 350.

Так, за повідомленням, наразі департамент комунального господарства та благоустрою міськради вивчає можливість очищення водойм (в т. ч. Вишенського озеру) за допомогою комплексу ефективних мікроорганізмів та вищих водних рослин з використанням понтонних конструкцій.

Окрім того, КП ВМР “Дирекція парків та дозвілля територіальної громади” на цей час розробляє Концепція ревіталізації парку Дружби народів, якою буде визначено базові напрямки, тенденції, перспективи та пріоритети функціонування земельної ділянки на найближчі 10 років.

Зонуванням території передбачено: ландшафтну зону (зона тихого відпочинку, прогулянок і набережну), культурно-мистецьку зону, спортивно-рекреаційну зону, яка включає пляж, вейкбордінг-парк, дитячий та street-workout майданчики, зону барбекю та зону для вигулу та дресирування собак. Вейкбордінг-парк дозволить суміщати зайняття серфінгом, сноубордингом, скейтбордингом і водними лижами, ‒ зазначено у відповіді.

Водночас, в міськраді зазначають, що петицію щодо створення водного парку враховуватимуть під час формування бюджету на наступні роки, адже на 2022 рік бюджет уже сформовано.

Фото – з архіву