У Вінниці під час мітингу встановили пластикове погруддя Шевченку. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:50
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 4 лютого, на майдані Небесної Сотні у Вінниці під час мітингу було встановлено погруддя Тараса Шевченка на п’єдесталі.

Мітинг був організований активістами, котрі протестують проти встановлення на одноіменному майдані меморіалу на честь Небесної Сотні у вигляді скульптури “Дерево свободи”. Роботи зі встановлення меморіалу загиблим майданівцям на площі  тривають саме зараз і мають бути завершені до 20 лютого – четвертих роковин розстрілів протестувальників у Києві.

 

Під час мітингу, на який зібралося кілька десятків людей, серед інших виступив депутат обласної ради Володимир Барцьось, очільники видань “Власно” і 33 канал” Ольга Маліновська і Тетяна Редько, активіст Юрій “Хорт” Павленко, волонтерка Людмила Бобровська.

 

Усі вони вимагали повернути на площу погруддя Тараса Шевченка, встановленого тут стихійно чотири роки тому. Волонтерка Людмила Бобровська у своїй промові погрожувала самоспаленням у випадку, якщо влада не виконає їхні вимоги.

Під час виступів кілька спікерів припустилися символічних обмовок: так, депутатка від “Батьківщини” Людмила Щербаківська замість меморіалу Небесній Сотні запропонувала встановити на майдані пам’ятник Юлії Тимошенко, але потім виправилася і сказала, що мала на увазі Шевченка. Ще один з виступаючих заявив, що вимагає повернути на площу пам’ятник Леніну: щоправда також виправився, і уточнив, що говорив про Шевченка. Цей же виступаючий висловив думку, що на київському майдані загинуло “всього із сотню людей”, в той час як на фронті – тисячі. Тож доречніше, на його думку, було би встановити тут меморіал саме загиблим АТОвцям.

Наприкінці мітингу група чоловіків винесла на площу постамент, оббитий червоною тканиною. За ним також винесли погруддя Шевченку.

       

Кілька чоловіків встановили погруддя на постамент, прикріпивши його саморізами. Правоохоронці, присутні в цей момент на площі, процесу встановлення погруддя жодним чином не перешкоджали.

     

За словами ініціаторів встановлення погруддя, воно виготовлено з гіпсу, однак один з лідерів мітингу Юрій Кисіль зазначив, що “за місяць – максимум два, тут встановлять повноцінний пам’ятник Кобзарю”. Однак судячи з того, з якою легкістю бюст піднімали на постамент, вочевидь він виготовлений зі значно легшого матеріалу

Точну копію такого ж погруддя, яке сьогодні встановили на вінницькому майдані, можна придбати в Мережі за ціною близько 21 тисячі гривень. Виробники подібного погруддя зазначають, що виготовлено воно з набивного полімеру.

Активісти зазначили, що дане погруддя – власність народного депутата України Павла Кишкаря і перебуває під захистом нардепа. Сам Павло Кишкар прокоментував свою ініціативу у коментарі журналісту Роману Ковальському

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.