У Вінниці перевірятимуть захисні споруди для використання у випадках надзвичайних ситуацій

11:42
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

30 грудня виконком міської ради прийняв рішення про проведення перевірок захисних споруд до використання у випадках надзвичайних ситуацій. Це стосується підвальних приміщень багатоповерхівок, найпростіших укриттів та інших споруд.

Про це повідомила Вінницька міська рада.

Зазначається, що рішення про перевірку захисних споруд цивільного захисту у готовність до укриття мешканців Вінницької міської територіальної громади прийняте відповідно до листа Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 16 грудня 2021 року.

Також відповідний лист надійшов від департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Вінницької обласної державної адміністрації.

Робота з підготовки захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів, а також підвальних приміщень для укриття населення ведеться постійно. Рішення, прийняте виконавчим комітетом, стосується перевірки споруд та приведення їх у належний стан. Зокрема, підвальних приміщень багатоповерхових будинків, які в разі тривалого невикористання дуже часто стають місцем складування мешканцями різних великогабаритних речей. Тому періодично потрібно проводити перевірки, щоб вони були у належному стані, – розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності міської ради Олег Парфілов.

Таким чином керівники підприємств, установ, організацій, управляючих компаній, управителі, незалежно від форми власності та підпорядкування, а також голови ОСББ повинні передбачити місця для укриття людей. У рішенні йдеться, що такі приміщення потрібно привести у належний санітарний та протипожежний стан. А за потреби – продезінфікувати, прибрати від сміття та дообладнати.

Акти оцінки готовності щодо використання цих приміщень потрібно надіслати в п’ятнадцятиденний термін до відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Вінницької міської ради.

Окрім того, місця розташування захисних споруд та найпростіших укриттів необхідно позначити за допомогою табличок та покажчиків руху.

Ілюстративне фото – https://www.vmr.gov.ua/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.