У Вінниці оскаржили припинення користування лісгосппідприємством земельною ділянкою за 22 мільйони

11:48
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці прокуратура виявила рішення суду, яким визнавалось недійсним право державного лісгосппідприємства на постійне користування земельною ділянкою лісогосподарського призначення площею шість гектарів вартістю 22 мільйони гривень. Також рішенням було визнано за фізичною особою право власності на частину цієї ділянки площею п’ять соток.

Як повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області, згадане рішення Вінницького міського суду прокуратура оскаржила в апеляції.

– Рішення суду мотивовано тим, що громадянин є власником квартири у багатоквартирному будинку, а земельна ділянка необхідна йому для обслуговування цієї квартири.

При цьому судом не взято до уваги, що уповноваженими державними органами рішення про вилучення землі з постійного користування державного підприємства та передачу її громадянину не приймалось.

Більш того, судом не залучено до розгляду справи належного відповідача – Вінницьку обласну військову адміністрацію. При цьому прийнято рішення, що порушує її права. Суддя фактично перебрав на себе повноваження обласної військової адміністрації, створивши передумови для вибуття з державної власності земель лісогосподарського призначення, – йдеться на сайті прокуратури.

В результаті “незаконне рішення прокуратура оскаржила в апеляційному порядку”. Так, Вінницький апеляційний суд 17 січня 2023 року апеляційну скаргу задовольнив, рішення суду першої інстанції скасував та відмовив громадянину у задоволенні позову.

Ілюстративне фото – squarespace-cdn.com