У Вінниці хочуть створити спеціальний притулок для безпритульних людей.
Сьогодні, 25 листопада, у вінницькому молодіжному центрі “Квадрат” відбувся круглий стіл на тему «Безхатченки: врятувати, залишити не можна”, під час якого обговорювали необхідність створення притулку для людей, які не мають постійного місця проживання. Обговорення відбулося, зокрема, за участі представників поліції, керівництва обласного наркологічного диспансеру, команди проєкту “Побачити Невидимих, Почути мовчазних” та департаменту соціальної політики міської ради.
На зустрічі обговорили наявну ситуацію з безхатченками та необхідність створення вінницького притулку для людей, які цього потребують. Учасники круглого столу назвали наявні у Вінниці заклади, які тим чи іншим способом допомагають бездомним. Зокрема, це громадські та релігійні організації, а також спеціальна “палата для витвереження громадян” у вінницькому наркодиспансері, де опікуються людьми, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння та тимчасово не можуть потрапити додому.
Головний лікар вінницького обласного наркологічного диспансеру Павло Слободянюк зауважив, що особи, які потрапляють у “витверезник” потребують не безпосереднього лікування, а лише тимчасового прихистку, де вони могли б поїсти, погрітися, помитися та, врешті решт, вийти з алкогольного сп’яніння. Як наголосили представники наркодиспансеру, ще у 2000 році усі “витверезники” були закриті постановою Кабінету міністрів, тому фінансування на такі “немедичні послуги” наразі немає.
Головний лікар розповів, що в середньому за місяць до “витверезника” потрапляють сто людей, тисяча триста за рік, але не всі з них – безхатченки.
Олена Данілова, координаторка проекту “Побачити Невидимих, Почути мовчазних” також зауважила, що не варто вважати, що усі безхатченки випивають. Вона розповіла, що наразі в межах цього проєкту вони напрацьовують інформацію, а саме спілкуються з безхатченками, релігійними та громадськими організаціями аби розібратися з потребами таких людей та в подальшому розробити модель притулку у Вінниці.
– Ми розуміємо, що є політична воля у керівництва міста, аби притулок був. Єдине – аби було нормальне дослідження та рекомендації. Ми зараз над цим працюємо. […] Ми спілкувалися з людьми (безпритульними, – прим. ред.) і на вокзалі, і на автовокзалі: безхатченки кажуть, що вони ходили б у притулок, якби такий був. Вони, на жаль, навіть не можуть помитися, у них немає одягу та харчування. Тут треба консолідувати усі зусилля.
Як розповіла очільниця департаменту соціальної політики Валентина Войткова, у Вінниці наразі існує два офіси, де приймають безхатченків: на вулиці Воїнів Інтернаціоналістів та на Пирогова, де їм надають “першу допомогу”: миють, годують, переодягають та, за необхідності, надають нічліг. Займається цим громадська організація “Полум’я надії”. Попри це, за словами пані Олени Данілової, такий притулок працює лише до третьої години дня.
Учасники круглого столу домовилися про створення робочої групи, аби обмінятися досвідом роботи з безхатченками та напрацювати необхідну інформаційну базу для створення спеціального притулку для безпритульних людей у Вінниці.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.