У Вінниці на Замковій горі встановили 50-метровий флагшток за 1,8 мільйона гривень. ФОТО

14:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці до Дня Незалежності встановили 50-метровий флагшток, на якому майорітиме Прапор України. Його змонтували та встановили учора, 27 липня, на Замковій горі, що на Старому місті.

За словами Ігоря Откидача, директора Департаменту капітального будівництва Вінницької міськради, вартість проекту зі встановлення флагштока з прапором 1,8 мільйона гривень.

Перед тим, як встановлювати сам флагшток, на Замковій горі залили фундамент із бетону. Наразі його укладають сірою плиткою з цікавим узором: на вигляд – як заокруглена мозаїка різного розміру і форми.

 

 

Сам металевий флагшток дуже високий і складається з п’яти частин. Тому спершу його змонтували на землі, а потім підняли за допомогою крану.

Також у його комплектації є проблисковий маячок (щоб флагшток був помітний для повітряного транспорту) та електричний двигун. За допомогою останнього пізніше відбудеться підняття Прапора України. Розмір полотнища буде 10 на 15 метрів.

 

 

У рамках цього проєкту буде часткове озеленення об’єкту. Також буде виконано підхідні доріжки, буде автостоянка (в тому числі для маломобільних груп населення), і буде відповідна підсвітка вночі, – зазначив Ігор Откидач.

Зазначимо, що урочище Замкова гора це пам’ятка археології. І для того, щоб встановити флагшток, там відбулося кілька археологічних експедицій щоб остаточно дослідити культурний шар і не пошкодити його. 

 

 

Водночас, як розповідала раніше Ольга Грабовська, керівниця археологічної експедиції, значна частина цієї території вже була досліджена археологами з Києва у попередні роки. А з місць, де проводились розкопки, весь рухомий матеріал вибрали та передали до фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Тут нічого не залишилося. Під фундамент у нас був великий розкоп, там було виявлено ряд поховань, деякі матеріали пов’язані з цими археологічними пам’ятками… Все це було зафіксовано. Поховання були зняті, вони будуть вивчені антропологами та зрештою перепоховані, зазначила Ольга Грабовська, кандидатка історичних наук, завідувачка сектору археології Вінницького обласного краєзнавчого музею.

 

 

Як передає експертна організація “StateWatch”, у січні цього року (на селекторній нараді в Офісі Президента під головуванням Кирила Тимошенка) кожній ОДА доручили забезпечити встановлення найбільшого державного прапора України в області до Дня Державного Прапора з нагоди 30-річчя незалежності України.

Зауважимо також, що рішенням сесії міської ради від 25 червня локацію “Замкова гора” визначили як місце постійного вивішування Державного Прапора України на території Вінницької міської територіальної громади.

Фото Сергія Олійника

Читайте також: У Вінниці планують укріпити схил пам’ятки “урочище Замкова гора” та розроблять проект благоустрою

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.