У Вінниці на вулицях Пирогова і Нечая почали висаджувати клени. ФОТО

16:13
Автор: Vежа

У Вінниці на вулицях Миколи Пирогова і Данила Нечая почали висаджувати клени. Загалом на території міста має з’явитися 150 молодих дерев і ще близько 800 – у дворах багатоповерхівок.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. Там зазначили, що на вулиці Пирогова уже висадили 20 із 50 кленів, а для решти дерев готують лунки. Їх висаджують на ділянці від перехрестя з вулицею Келецькою до вулиці Заболотного (зупинка “Дачна”).

Також триває озеленення на вулиці Данила Нечая, де проводилась комплексна реконструкція магістралі. Там вже посадили 45 кленів, а днями висадять ще 28.

Тетяна Прибиш, заступниця директора КП “Зеленбуд”, розповіла, що під час висадки дерев додають спеціальні кульки гідрогелю для затримання вологи, а також спеціальні стимулятори росту. Це сприяє кращій приживлюваності саджанців.

– Для кращого поливу біля дерев монтуємо спеціальну трубу, завдяки якій вода одразу потрапляє до коріння, – зазначила Тетяна Прибиш.

Крім цього 800 молодих дерев цьогоріч висадять на прибудинкових територіях багатоповерхівок. Це липи, клени, платани та робінії. Як повідомляють у Департаменті житлового господарства міської ради, роботи розпочнуться на цьому тижні. А з’являться дерева у 180 дворах.

– Саджанці мають уже сформовану кореневу систему. Вік цих дерев – більше 10 років, висота – від 4,5 до 6 метрів. Всі дерева, згідно з нашими стандартами висадки молодих дерев у місті, повинні мати обхват стовбура не менше 12 сантиметрів, – розповів Юрій Семенюк, директор Департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради.

– Такі саджанці добре переносять погодні умови, вони приживлюються у 95%. Бо якщо порівняти з практикою висадки у деяких громадах дво- або трирічних сіянців з відкритою кореневою системою, то їх приживлюваність дуже низька – лише 15-20%, – зазначив директор Департаменту. 

 

 

 

 

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: У центрі Вінниці на місці лип висадили 40 молодих платанів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.