У центрі Вінниці на місці лип висадили 40 молодих платанів. ФОТО

12:26
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У центрі Вінниці по вулиці Соборній висадили 40 платанів кленолистих. Усі дерева, на місці яких з’явилися ці, не списали, а пересадили на інші вулиці міста чи забрали на реабілітацію.

Таке рішення у “Зеленбуді” пояснили тим, що у лип була дуже погано розвинена коренева система, а платани краще пристосовані до міських умов.

Відтак ці 40 молодих платанів жовтою лінією простягаються вздовж вулиці Соборної. З одного боку від будівлі ТРЦ “Sky Park” до Вінницького апеляційного суду, а з протилежного перед Спасо-Преображенським кафедральним собором і будівлею державного архіву області.

Нові дерева можна було помітити ще з минулого тижня, але вчора, близько 22:00 комунальники висадили останні з них.

 

 

У коментарі Vежі Тетяна Прибиш, заступниця директора МКП “Віницязеленбуд” з агротехнічних питань, пояснила, що роботи виконувались пізно увечері, інакше б заважали руху громадського транспорту та автомобілів. А оскільки зараз пандемія, то це було б і більше скупчення людей.

Ви ж знаєте, який рух транспорту і людей на головній вулиці міста… Ми працюємо з великою кількістю техніки (це трактори, це екскаватори великі…), і дуже багато техніки розвертається на вулиці. Тому щоб не заважати муніципальному транспорту і руху автомобілів, ми виконуємо ці роботи саме в нічний час, – пояснила заступниця директора “Зеленбуду”. 

 

 

 

Цікаво те, що 40 дерев, на місці який висадили платани, не списали. Зі слів Тетяни Прибиш, більшість із них, які були краще розвинені й краще себе почували, пересадили на інші вулиці міста – на вулиці Артинова та Пирогова (від вул. Зодчих до Електромережі).

Також частину дерев мають висадити ще на вулиці Київській. А решту забрали на базу “Зеленбуду” для реабілітації.

Там дуже погано розвинена коренева система була внаслідок великого рекреаційного навантаження: запиленості, загазованості, засоленості ґрунту за довгий період часу, який там не змінювався, – розповіла Тетяна Прибиш. – То ми повністю замінювали ґрунт на новий, і висаджували нові види дерев, а саме платан кленолистий. Він більш стійкий до цього всього навантаження. Тобто він краще почуває себе у міських умовах і в літній час уже буде давати там певну тінь і покращувати мікроклімат нашого міста.

Зі слів заступниці директора, платани на Соборній планують висаджувати й надалі. Цього року вже навряд, а з нового року алею будуть продовжувати.

 

 

– Підряд не можуть бути всі хороші, чи всі погані. З 10 дерев ми, наприклад, вісім висаджуємо в місті, два висаджуємо на базу. Іншого дня в нас виходить сім дерев забрати на місто, і три на базу. Тобто раз-на-раз не приходиться. Спеціальною технікою викопали, витягли та посадили на базі: нічого абсолютно не викидалося, не зрізалося і не викорчовувалося, – пояснила Тетяни Прибиш “пересадку” дерев на Соборній. 

З приводу ослаблених дерев (це липа дрібнолиста), то їх висадили на території “Зеленбуду”. Заступниця директора розповіла, що їх підлікують і якщо вони гарно себе почуватимуть, ці липи висадять на вулицях міста. Але ті дерева, які матимуть певний відпад в межах норми, доведеться списати.

– Але ми все ж таки сподіваємося, що вони максимально всі відійдуть, ми їх підлікуємо і зможемо висаджувати далі десь в місто, – зазначила пані Тетяна.

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: Платани, магнолії та клени: “Вінницязеленбуд” планує придбати 211 саджанців дерев за понад мільйон 

Читайте також: У Вінниці біля Вежі заклали “екологічну” капсулу часу і посадили 10 дерев. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.