У Вінниці на Водохреща відбудеться “Чай фест”, на якому приготують 1001 літр гарячого напою

12:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Водохреща, 19 січня, у Вінниці відбудеться фестиваль гарячих напоїв “Чай фест”. На ньому приготують 1001 літр крафтового чаю в одній місткості.

В анонсі заходу йдеться, що фестиваль відбудеться в парку “Дружби народів” біля Вишенського озера, де зазвичай відбуваються масові занурення в ополонку.

Запрошуємо всіх вінничан та гостей міста відвідати “Чай Фест”, на якому після традиційного купання можна зігрітися гарячими напоями та смачною їжею на фуд-корті… Запальний настрій своїми треками створить Dj, а харизматичний МС триматиме ваш настрій на висоті, кажуть організатори події, ГО “Центр молодіжних ініціатив “ТОП Молодь”.

“Чай фест” відбудеться у Вінниці 19 січня в парку “Дружби народів” (Вишенське озеро). Початок – 8:00 годині. Завершення – о 20:00 годині.

 

 

Нагадаємо, що Православна церква України назвала міфом те, що обмивання в ополонці на Водохреща нібито призводить до духовного очищення і “звільняє” від гріхів. Там зазначають, що жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.

– У країнах грецької церковної традиції поширений звичай освячувати води через кидання в них дерев’яного хреста, який чоловіки виловлюють з водойми. Але цей звичай все ж не є власне купанням чи зануренням, та й кліматичні умови у південних країнах суттєво відрізняються від України. Дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – із забобонами чи марновірством. […] Занурення в ополонку ніколи не замінить Таїнства Сповіді та Причастя. Вода не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі, – йдеться у повідомленні.

Фото – facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

Водночас у ПЦУ зазначають, що Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього – наприклад, того, хто таки вирішив зануритись в ополонку, аби випробувати своє тіло.

Детальніше про Водохреща і ставлення Церкви до масових  пірнань ТУТ.

Афіша – Центр молодіжних ініціатив “ТОП Молодь”, ілюстративне фото – depositphotos.com

Читайте також: Купання в -18: у Вінниці пірнали в озеро попри карантин. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Погода не завадила: як у Вінниці купалися в крижаному озері на Водохреща. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Як купаються в ополонках на Вишенському озері у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.