У Вінниці на підтримку грудного вигодовування влаштують свято для мам та дітлахів

12:56
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінниці цього тижня багато говоритимуть про важливість грудного вигодовування немовлят, адже з першого серпня місто долучається до Всесвітнього тижня на підтримку годування грудьми. 

У Вінниці вже вшосте разом зберуться всі ті, хто підтримує природнє грудне вигодовування. Метою такого проекту є підтримка мам та просування грудного годування, а також привернення уваги до материнської взаємопідтримки.

З 1 по 7 серпня у Вінниці відбудеться чимало лекцій та майстер-класів, які стосуватимуться тематики заходу. Організатори пояснили, що час для заходів обраний не випадково: це 40-й тиждень року і вагітність зазвичай має тривати теж 40 тижнів.  Тема цьогорічного тижня “Годування грудьми – основа життя”.

– Це не лише тема, а таке навіть кредо для кожного, – розповідає організаторка Ольга Стецюк. – Здається, в світі відбувається дуже багато всього на підтримку грудного вигодовування, але поряд з нами розвиваються й наші “шкідники”, які перешкоджають здоровому харчуванню – це агресивний вплив фірм, які випускають різні суміші та замінники грудного молока, тому ми маємо вміти себе захистити і знати свої права на здоров’я.

За словами головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я Людмили Саєнко, два роки тому у Вінниці відсоток матерів, які зважились на грудне вигодовування був 87, а вже сьогодні збільшився до 92%. Вона також зазначила, що в грудному молоці багато антитіл і завдяки цьому вдається зміцнити імунітет дитини.

Протягом тижня організатори влаштовуватимуть лекції у пологових будинках та жіночих консультаціях, аби розповісти майбутнім породіллям про всі нюанси грудного вигодовування. Однак, основні заходи заплановані на суботу, 4 серпня.

З 16:00 на Європейській площі розгорнуть декілька локацій для свята-акції, яке розділять на інформаційну та розважальну частини. Фахівці проведуть лекції та дискусії на теми:

– “Успішний старт грудного вигодовування: як розпочати, щоб не виправляти” від Ірини Березовської, консультанта з підтримки грудного вигодовування та мами чотирьох дітей;

– “Годування грудьми та ліки” від сімейного лікаря Сергія Макарова та лікаря-педіатра Ольги Макарової;

– “Міфи та правда про грудне вигодовування” від лікаря-педіатра Ірини Залевської;

– “Світовий досвід допомоги жінкам, які хочуть годувати грудьми. Де шукати підтримку в Україні” від Ольги Стецюк, міжнародного консультанта з питань грудного вигодовування та організаторки свята-акції.

– “Кодекс честі для медичних працівників” від перинатального психолога Вікторії Вітер;

– “Комфортне завершення грудного вигодовування” від консультанта з питань грудного вигодовування Вікторії Ліпської;

– “Я мама – мамі можна, або як економити час та сили в процесі користування юридичними правами” від правозахисника Олександра Михайленко.

Разом з цим, на площі просто неба влаштують різноманітні майстер-класи як для дітей, так і для їхніх мам. Поки малеча розмальовуватиме імбирне печиво або гратиме з аніматорами, мами зможуть дізнатись більше про слінги або проконсультуватися із косметологом щодо догляду за обличчям і тілом. На заході також навчать створювати родове дерево, займатись йогою, покажуть дитячу колекцію одягу від вінницької дизайнерки, фотовиставку “Перша зустріч з мамою” та ще багато іншого. Наприкінці у небо запустять повітряні кульки в знак підтримки грудного вигодовування.

Організатори Всесвітнього тижня грудного вигодовування у Вінниці ГО “Територія мам”. Захід відбувається за підтримки Вінницької міської ради, Вінницької ОДА, обласного центру лактації. До заходу також долучаться Центр вивчення генеалогії “Пращур” та інші представники соціально-відповідального бізнесу Вінниччини.