У Вінниці майже пів року працює єдине в країні релаксосховище та сухий басейн «Без хвиль». ФОТО

23:24
Become a Patron!

У Вінниці майже пів року працює єдине в країні релаксосховище «Без хвиль» – сухий басейн, який наповнений 30 тисячами білосніжних кульок. 

Як повідомляють на туристичному сайті міста Vinnytsia.city, «Без хвиль» розташований за адресою вул. Брацлавська, 29 у підвальному приміщенні за двома стінами. Тому тут можна безпечно перебувати під час повітряних тривог.

Спочатку планувалось, що це буде простір винятково для дорослих, та натомість це стало місцем, де вік не має значення. Водночас важливим є зріст, бо максимальна глибина басейну з кульками – 1 метр. Сюди приходить малеча на дні народження і тік-ток «паті», а дорослі – на побачення, дівич-вечори, корпоративи чи навіть відпочити від онуків.

Тут є великий басейн з кульками, LED-освітлення, настільні ігри, іграшки-антистрес, баскетбольне кільце. Поряд із сухим басейном облаштована зона відпочинку зі столиками, м’якими сидіннями та кріслами-подушками. Під час оренди всього залу можна використовувати ще й триметровий проєктор і приставку Sega Mega Drive.

«Без хвиль» заснували Єлизавета і Сергій Бойки – переселенці з Києва. Сергій – уродженець Вінниці, але вже понад 10 років жив у Києві, працює в IT. Ліза родом з Дніпра, але теж дуже давно у столиці. Вона – піарниця, яка працювала з великими компаніями в агенції. До Вінниці подружжя переїхало 24 лютого і вже за чотири місяці заснувало тут свій перший бізнес.

Напередодні ми не спали, читали новини, і вони все гірші і гірші ставали, – каже Сергій Бойко. – Ми якраз на околиці жили і встигли одними з перших виїхати. Коли під’їжджали до Вінниці, то вже починалися затори. Тоді було дуже «стрьомно». Ми взяли речей на тиждень, а в результаті прожили в моїх батьків кілька місяців. З часом просто вирішили, що у Вінниці зараз комфортніше і безпечніше. Все-таки я вже освоївся в Києві, і з поверненням у Вінницю часто приємно здивований якимось класними закладами, тим, що тут є де погуляти. Доволі прогресивне в багатьох відношеннях стало місто.

За словами Єлизавети, вона у 2018 році шукала, як відсвяткувати день народження, і побачила у Лондоні виставку, де було багато кульок. Подумала, що відсвяткувала б у такому місці, і тоді у неї з’явилася мрія – відкрити колись в Україні сухий басейн для дорослих:

Ми приїхали у Вінницю і тут дали прихисток десь понад 10 нашим друзям. Всі жили в приватному будинку і ходили під час повітряних тривог в підвал. По-перше, було дуже некомфортно по ночах ходити, а по-друге, там холодно, незручно, тривожно. Я якраз звільнилася з роботи, і ми згадали про ідею сухого басейну, і що можна її поєднати з теперішніми реаліями. Тобто, зробити таке підвальне приміщення, в якому було б комфортно перечікувати повітряні тривоги, і в якому можна розслабитися.

Сергій додає, що першу партію кульок взагалі засипали у ванну, щоб спробувати, як це. Була ціла фотосесія і друзям теж сподобалося:

У нас було багато сумнівів: чи варто взагалі робити, чи зараз воно потрібне під час війни… Це наш перший досвід. Але ми прорахували, і вирішили, що будемо робити. Побачили це приміщення, з дизайнером обмалювали, як тут все можна спланувати, і вирішили його орендувати. З 20 червня наше релаксосховище «Без хвиль» запрацювало. По суті ми створили ще одне укриття. До нас навіть приходять мешканці будинку, просто перечекати повітряні тривоги.

Власники закладу зауважують, що сюди можна прийти просто на сеанс і гратися в сухому басейні з іншими. Можна прийти на івенти, які організовують власники з відповідною програмою та формою для реєстрації. Також можна орендувати зал для компанії.

До нас приходять вчителі англійської та роблять тут уроки для своїх груп. Нещодавно був корпоратив на День вчителя. Ще в нас влаштовували дівич-вечір і дуже сміялися, що в таке місце без дітей прийшли. А було, що прийшли дві подружки, десь по 50 років, відпочити від онуків. І вони тут теж досить активно бавилися – дуже активні жінки, – каже Єлизавета Бойко.

Засновники «Без хвиль» повідомляють, що регулярно влаштовують тік-ток вечірки для дітей. Спочатку цей формат був знайдений разом з їх аніматоркою в рамках святкування дня народження. Так, у тік-тоці у них вже понад 11 тисяч підписників. Тому до них приходили діти й питали, чи можна з ними щось зняти. Тому вони подумали, що раз це цікаво, то можна робити такі спільні заходи.

У нас була ще K-pop вечірка для шанувальників корейської попмузики. Таких вечірок досить мало у Вінниці, але є немаленьке ком’юніті. Так само з англійською чи тік-ток паті. По суті це момент об’єднання людей з одними інтересами. Коли ти можеш прийти, познайомитися з новими людьми, поспілкуватися, – розповідає Сергій Бойко.

Чоловік додає, що вони трансформували своє бачення. Спочатку було так, щоб до 10 років не було нікого – тільки дорослі. Бо суто для дітей є подібні місця, а для дорослих, щоб їм розслабитися, «відкрити внутрішню дитину» трішки, такого немає. Потім подружжя помітило, що коли приходять сім’ями, це чудовий момент об’єднання.

Вони зауважують, що глибина і розмір басейну достатні. Він універсальний: можна просто лягти і відпочити (кульки мають масажний ефект), а можна й активно провести час. І ще діти в захваті, коли дорослі входять в один контекст з ними.

Ще одна з цінностей простору – це підтримка переселенців. Наприклад, тут був місяць безкоштовних годин для переселенців у липні. Крім цього, у просторі можна придбати макаруни, які виробляє сім’я з Ірпеня. І також аніматорка, з якою вони співпрацюють, переїхала з Миколаєва.

Хочеться робити не просто заходи, а розвивати спільноту. Це важливіше, коли люди зі схожими інтересами разом можуть збиратися, щось обговорювати. Такого не вистачає. Але це завжди можливості: якщо немає якогось ком’юніті – створи його сам. Нам у Вінниці цього не вистачало, і ми вирішили, що теж будемо робити speaking club-и. Знайшли вчителя англійської й тепер на регулярній основі робимо клубні зібрання у кульках з переглядом серіалу «Друзі», – додає Єлизавета.

Графік роботи сухого басейну «Без хвиль», тарифи на відвідування та інше можна дійнатися на їх сайті за ЦИМ посиланням.

Фото – із туристичного сайту міста Vinnytsia.city

Читайте також: “Смачна Вінниця”: у Вінниці презентували гастрономічно-туристичну мапу. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.