У Вінниці хочуть встановити перший пам’ятник захиснику міста Івану Богуну

12:14
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Про козацького полководця та державного діяча XVII століття Івана Богуна, як і про встановлення йому чи не єдиної у світі статуї саме у Вінниці дискутуватимуть 20 липня. На обговорення запрошують охочих вінничан.

  • Якщо пошукати в інтернеті пам’ятники Івану Богуну, то можна знайти лише погруддя та пам’ятник у Жовтих Водах, де він у компанії Хмельницького і Кривоноса – на другому плані, – каже ініціатор заходу, заступник голови Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації Андрій Мельничук. – У Вінниці в нас є лише пам’ятний знак про оборону Вінниці. Богун на Вінниччині прославився не лише цією битвою, однак саме після цієї його стали називати захисником Вінниці.

Стела про оборонну битву міста в парку Кумбари

Як розповів пан Мельничук, у 2008 році вже була невдала спроба встановити пам’ятник перед колишнім кінотеатром «Росія».  Нині ж інформацію про те, якою могла б стати скульптура та де її розмістити організатори притримують та обіцяють її розсекретити на круглому столі під час обговорень з громадськістю.

Скульптура Богуна в компанії побратимів у Жовтих Водах

  • Місце в принципі є. Бачення, яким має бути пам’ятник, має вирішувати громада разом. Ще має бути оголошений конкурс, – каже Андрій Мальничук. – Круглий стіл – це початок громадської кампанії, що відбуватиметься поки не буде встановлений пам’ятник. Це затяжний процес, що, думаю, займе більше року.

До ювілею Івана Богуна у Вінниці пропонують встановити пам’ятник грозі “крилатих гусарів”

Нагадаємо, що травнева петиція про встановлення пам’ятник Богуну у Вінниці набрала лише 139 із 350 необхідних підписів для розгляду пропозиції.

Усі фінансові нюанси – за чиї кошти встановлюватимуть статую, також обговорюватимуть на круглому столі.

Крім того, на заході говоритимуть на визначені теми про важливість історичної постаті як для України, так і Вінниці, про нові факти битви під Батогом, про оборону Вінниці в 1651 році. Охочі виступити матимуть 10 хвилин, а також до трьох  хвилини на обговорення, питання і відповіді.

Захід відбудеться 20 липня о  16:00 в актовій заліз облдержадміністрації (4-й поверх).

Фото Андрія Завертаного, bigfoto.in.ua, VежА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.