У Вінниці діти з інвалідністю намалювали 15 картин, зобразивши на них “власний Всесвіт”. ФОТО, ВІДЕО

17:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці діти з інвалідністю намалювали 15 картин, зобразивши на них “власний Всесвіт”. Після послаблення карантинних обмежень, усі полотна покажуть на виставці.

Діти малювали картини у рамках благодійного проєкту “Галактики особливих дітей”, який організувала Діана Мороз, вінницька волонтерка та власниця творчої студії “People Produktion”. З її слів, діти з інвалідністю мають глибокий внутрішній світ, тож саме його намагалися відтворити на полотні.

Як повідомили в сюжеті “Суспільного”, учасниками мистецького проєкту стали 15 дітей віком від 5 до 17 років. Це дітки з синдромом Дауна, ДЦП та аутизмом.

Починаючи з середини лютого, з дітьми індивідуально займалася вінницька художниця Марія Дитинюк.

Наше заняття починалося з розмови (а з деякими дітьми із медитації) про те, що той Всесвіт, який зовні, він і всередині. Що в душі ми такі ж безмежні, різноманітні, неймовірні, з таємницями й загадками, як і наш Світ, зазначила художниця. Їхнє завдання було відтворити свій Всесвіт на полотні. Моє завдання супроводжувати в цьому процесі. 

Відомо, що крім фарби діти використовували у своїх картинах намистини, декоративне каміння, блискітки та наліпки.

Як зазначила Діана Мороз, одним із завдань було показати, що діти, які навіть ніколи не малювали, зі спеціальним підходом і сильною підтримкою суспільства можуть створювати справжні шедеври.

Діана Мороз повідомила, що учасниками проєкту стали: Єфременко Ілля, Кубарь Нікіта, Кобзар Валерія, Маєвський Володимир, Цюпенко Ангеліна, Бондар Єлизавета, Новицький Ілля, Верба Яна, Химич Ірина, Косніцька Євгенія, Бабанова Кіра, Мацишена Тетяна, Галинський Мирон, Юхименко Даніелла і Калюжна Анастасія.

Відкриття виставки мало відбутися 30 березня, однак захід перенесли у зв’язку з карантинними обмеженнями. Як зазначила організаторка, “не хочемо нікого ставити під загрозу”. Відтак, за інформацією (коли саме і де відбудеться виставка) можна стежити на сторінці Діани Мороз у Фейсбук.

Вже скоро буде презентована унікальна художня виставка, спеціально створених великих ресурсних картин, дітьми з особливими потребами, які все життя борються з невиліковними хворобами, що дасть можливість ще глибше зрозуміти цих дітей через їхній внутрішній світ, переповнений красою та різнобарв’ям емоцій та почуттів! – зазначила Діана Мороз.

– Впевнена, що з часом життя дітей з особливими потребами в Україні стане більш комфортним для них, та більш пристосованим.

Фото – з фейсбук-сторінок Діани Мороз і Марії Дитинюк