В Україні дозволили бустерну дозу вакцини для всіх громадян віком від 18 років

13:46
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих українців віком від 18 років незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Про це Ляшко повідомив сьогодні, 6 січня, на своїй фейсбук-сторінці. Він зазначив, що бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса “Омікрон”.

Ляшко додав, що бажаний період введення бустеру – від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Зазначається, що тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Також, за словами Віктора Ляшка, за відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення – від 3 до 6 місяців після додаткової.

“Важливо! Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію” – додав Ляшко.

Отримати бустерну дозу можна у будь-якому пункті чи центрі вакцинації від COVID-19. Перелік та контакти – ТУТ або за телефоном 0 800 60 20 19.

Ситуація з поширенням коронавірусу у світі

Також міністр повідомив, що у світі зафіксовано новий абсолютний рекорд добових випадків COVID-19 – 2 мільйони 552 тисячі.

Зокрема: США (704 тисячі), Франція (332 тисячі), Великобританія (194 тисячі), Італія (189 тисяч), Іспанія (137 тисяч) – п’ятірка лідерів, але зазначено, що зростання кількості випадків відбувається на всіх континентах.

Медична система готується до чергового зростання кількості випадків COVID-19 в Україні. Водночас, ми закликаємо всіх українців зробити свідомий вибір на користь вакцинації від коронавірусної хвороби та допомогти нам здолати епідемію. Наразі лише три регіони країни подолали 50% повністю вакцинованого дорослого населення – Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області, – розповів Ляшко.

Міністр також уточнив, що пункти щеплення та центри масової вакцинації працюють в усі дні, окрім 7 січня, коли вихідний. За його словами, вакцина в Україні є, і для першого, і для другого щеплення, а також для введення додаткової і бустерної доз.

Підбірку новин щодо коронавірусу, карантину та вакцинації можна знайти на нашому сайті ТУТ.

Ілюстративне фото – planosdesaudemedsenior.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.