У Вінниці “атовцям” планують виділити земельні ділянки біля Вишенського озера. ФОТО

14:29
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 28 Лютого 2020, в 15:17

Завтра, 28 лютого, на сесії Вінницької міської ради чотирьом учасникам АТО/ООС планують виділити земельні ділянки. Захисники отримають землі для індивідуального житлового будівництва поблизу Вишенського озера, але поза межами прибережно-захисної смуги.

Про це стало відомо сьогодні, 28 лютого, на засіданні профільної депутатської комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи.

Сергій Кушнірчук, директор Департаменту земельних ресурсів, розповів, що дозволи на розробку проектів землеустрою (щодо відведення цих земельних наділів у власність) міська рада надала п’яти учасникам бойових дій ще у 2018 році.

 

У грудні 2019 року троє з цих осіб звернулися до міської ради з відповідними заявами та пакетами документів. Відповідно, була розроблена землевпорядна документація, є відповідні погодження з Департаментом архітектури та Держгеокадастром. Проект рішення був підготовлений і схвалений виконкомом, але у зв’язку із тим, що розповсюджувалася різного роду інформація в ЗМІ, це питання було знято, – розповів Сергій Кушнірчук.

На сьогодні маємо заяви вже від чотирьох учасників бойових дій по відведенню земельних ділянок, а саме про затвердження проектів землеустрою і передачі цих земельних ділянок по процедурі безоплатної їх приватизації у власність… По одній ділянці (п’ятій – авт.) вона ще не сформована. Тобто одна особа в процесі виготовлення землевпорядної документації.

Він пояснив, що “різного роду інформація в ЗМІ” це питання з приводу того, чи перебувають ці земельні ділянки на землях природоохоронного фонду.

Варто зазначити, що ці чотири земельні ділянки розташовані поряд і, справді близько до ставу Поділля (Вишенського озера). Однак, зі слів Сергій Кушнірчука, ці ділянки межують із прибережно-захисною смугою, а не розташовані на ній.

Сергій Кушнірчук також зазначив, що розроблені на замовлення цих громадян проекти землеустрою погоджені відповідними органами, земельні ділянки сформовані, клопотання про затвердження таких проектів розглянуто у встановленому порядку.

Ми перевіряли: ці люди мають посвідчення учасників бойових дій, всі брали участь в АТО, і з 2015 року стоять на черзі в міській раді, зазначила голова комісії Антоніна Іващук.

 

Рішення про виділення чотирьом учасникам АТО/ООС земельних ділянок в районі ставу “Поділля” підтримали й вінницькі громадські організації ветеранів війни на Сході країни. Ще раніше вони написали колективне звернення на ім’я Вінницького міського голови з проханням повернутися до розгляду питання про виділення цих земельних ділянок, яке було знято у грудні минулого року.

Зокрема Анатолій Слівінський, голова ГО “Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Вінницькій області”, який був присутнім на засідання цієї комісії, був дуже емоційним у своєму зверненні. У тому, що учасники бойових дій на Сході України не отримали ці земельні ділянки раніше, він звинуватив ЗМІ, які “роздували корупційну складову”, і навіть народного депутата Максима Пашковського, через якого не могла розпочатися бюджетна сесія міської ради, де мали прийняти це питання.

Це ті хлопці, які служать. В них немає часу шукати, де є вільні ділянки, вони на “передку” нас захищають. Тому вони, їхні мами чи дружини заходять до нас і просять знайти. Нам простіше це робити, в нас спілка, в нас чотири юристи, чотири адвокати… Вони заходять в публічну карту і по цих селах шукають, де вільні ділянки. Потім ми виїжджаємо до тих сільських рад і питаємо, чи вони справді вільні. Потім телефонуємо хлопцям, виїжджаємо на ті ділянки, і вони подають документи, розповів Анатолій Слівінський.

А в кінці року ми дивимося в Інтернеті, що хтось заблокував ці чотири ділянки учасникам АТО. Просто заблокували, бо шукають якусь корупційну [складову]. Але скажіть, будь ласка: якщо учасникам бойових дій законно дати ділянку, то це корупція? Я не можу зрозуміти, чому такий розголос. Бо комусь це цікаво розкрутити і якісь політичні дивіденди отримати?…

В цих списках корупції немає. Я відповідаю за свої слова. Тут тільки на благо тим хлопцям. Тут немає інтересу Моргунова, чи міської ради, і немає інтересу мого.  Я більше скажу якщо один хлопець, із тих, хто отримує зараз ці ділянки, прийшов і каже: “Толя, в мене мама помирає, поможіть мені грошима. Я (каже) захищав країну, а тепер я прийшов за допомогою, а мені кажуть землі немає. Дайте мені землю, я її продам і вилікую свою маму“. Ну що ми поганого зробили?

Анатолій Слівінський особливо емоційно висловлювався щодо так званих “розслідувань корупційної складової” місцевими виданнями. З його слів, через це частково постраждали й самі військові, яким планують виділити ці ділянки.

Дівчинка. Шість років в АТО. Снайпер. З 2014 року служить в ЗСУ. Шість років нас захищає. І їй не дати земельну ділянку? Хтось шукає родичів: що в Зеленського вона була, що родичка якогось прокурора…,  – розповів Анатолій Слівінський.

Хлопець ще є, який на контракті служить в одній із частин. То вони своїх журналістів засилають туди до командира. Він каже: “Толя, я вже не знаю, робити, на мене вже й командири наїжджають”. Скажіть, для чого? З ким воюєте? За шість років проти російської агресії ніякої реакції немає, а тут учасникам бойових дій, які їх захищали, дають землю.

Ми це так не залишимо. Ми допомогли сотням учасникам бойових дій отримати ділянки і в місті, і на території області. І будемо продовжувати цю роботу. Якщо все по закону, будь-ласка, дайте цим людям, – звернувся до членів комісії Анатолій Слівінський.

 

За результатами обговорення комісія підтримала цей проект рішення (Про затвердження проектів землеустрою та безоплатну передачу земельних ділянок у власність цим громадянам), і завтра, 28 лютого, його винесуть на розгляд сесії міської ради.

Також голова комісії Антоніна Іващук запросила прийти туди представників громадських організацій, “бо можливо в колег депутатів будуть якісь питання”. 

На сайті Вінницької міської ради повідомили також, що станом на кінець 2019 року (починаючи з 2015-го) учасникам АТО/ООС було виділено 335 земельних ділянок. З них переважна більшість, а це 298, передані під присадибні ділянки для житлового будівництва, 14 ділянок – під садівництво та 23 – для будівництва індивідуальних гаражів.

Фото Ольги Мірошниченко
Скріншот – map.land.gov.ua

Читайте також: Бюджетна сесія міської ради не може розпочатися вже годину через приїзд народного депутата. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.