У Вінниці апеляційний суд відмовив у задоволенні позову Гладковського до журналістів Bihus.info

12:42
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд відмовив у задоволенні позову Олега Гладковського (раніше – Свинарчука) до Дениса Бігуса, Лесі Іванової та ГО “ТОМ-14”. Бізнесмену та колишньому першому заступнику Секретареві РНБО відмовили у визнанні недостовірною та спростуванні інформації, що була оприлюднена в журналістському розслідуванні “Армія.Друзі.Бабки”. 

Як повідомляється на сайті “bihus.info”, також суд відмовив Гладковському і у відшкодуванні моральної шкоди у розмірі двох мільйонів гривень.

Нагадаємо, позивачем у справі виступає Олег Гладковський (до 2014 року – Олег Свинарчук), підприємець, голова Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, перший заступник Секретаря РНБО (до 4 березня 2019 року), станом на 2020 рік – соратник і бізнес-партнер Петра Порошенка.

Відповідачами у справі виступили журналісти Bihus.info Денис Бігус та Леся Іванова, а також Громадська організація “ТОМ 14” (заснована членами авторського колективу програми “Наші гроші”).

Денис Бігус

Леся Іванова. Фото – Апостроф

Позов стосувався спростування інформації у журналістському розслідуванні “Армія. Друзі. Бабки” в межах проекту “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Частина матеріалу, про яку йдеться в позовних вимогах:

“Група молодиків вступає у змову з оборонними чиновниками, вони скуповують військові запчастини у російських контрабандистів, а також по складах Української армії, накручують ціни у рази, і за змовою з державним концерном «Укроборонпром» продають на його заводи. До групи входять: замсекретаря Ради Нацбезпеки та оборони Олег Гладковський…” – йшлося в позовних вимогах.

Як зазначають журналісти, оскаржуване розслідування було опубліковано ще у 2019 році.

Як вказують у виданні, “після публікації матеріалів Петро Порошенко звільнив Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. У березні 2019 НАБУ і САП повідомляли про обшуки у Олега і Ігоря Гладковських.

29 квітня 2020 року детективи Національного Антикорупційного Бюро повідомили про підозру чотирьом особам, які фактично керували і забезпечували роботу ТОВ «Оптимумспецдеталь». Крім того, НАБУ і САП відвели Віталію Жукову роль організатора в схемі з ухилення від сплати податків на суму понад 49 мільйонів гривень та легалізації цих коштів у так званій справі оборудок в оборонці або “справі Гладковських”.

В жовтні 2020 підставні “власники”, на яких оформлювали компанію “Оптимумспецдеталь”, визнали провину у відмиванні і пообіцяли здати спільників.

У квітні 2021-го Ігорю Гладковському вручили обвинувальний акт, щоб відправити справу до суду. У НАБУ зазначали, що дії підозрюваного кваліфіковані за ч.2 ст. 369-2 КК України («Зловживання впливом»)”.

У 2020 році Гладковський подав на журналістів до суду, тож три роки справу слухали в суді першої інстанції, а рішення на користь Гладковського Вінницький міський суд прийняв у березні 2023 року.

Як зазначають в рішенні, позовні вимоги задовольнили частково, зокрема, визнали недостовірною окрему інформацію з розслідування. Журналістів суд першої інстанції зобов’язав спростувати відповідну інформацію. Крім того, з позивачів  визначили стягнути моральну шкоду у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, що становить 67 000 гривень.

Однак, адвокати журналістів це рішення оскаржили, тож 19 червня 2023 року колегія суддів повністю скасувала його. Підкреслюється, що журналісти та юристи Bihus.Info нададуть більш розширений коментар щодо рішення апеляційної інстанції – щойно отримають повний текст рішення, який поки ще не готовий.

Елементи головного фото – Уніан та з Вікіпедії

Читайте також: Гладковський проти Бігуса: у Вінниці розглядають справу за позовом проти журналістів Bihus.info

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.