У Вінниці активісти “перейменували” меморіальну табличку на честь Пілсудського. ФОТО, ВІДЕО

16:50
Автор: admin
Become a Patron!

Активісти “Чорного комітету” сьогодні, 29 січня, на центральному вінницькому залізничному вокзалі провели акцію біля меморіальної таблички на честь зустрічі у Вінниці Головного Отамана УНР Симона Петлюри та польського маршалека Юзефа Пілсудського. 

Під час акції “чоркомівці” наклеїли на табличку інший текст: замість автентичного «16 травня 1920 року зустрілись у Вінниці головний отаман Симон Петлюра та маршалек «Юзеф Пілсудський. Керівники за волю і незалежність України та Польщі» активісти наклеїли паперову табличку з написом «Пілсудський обіцяв українцям допомогу, а сам підписав сепаратний мир з Росією, окупував Західну Україну і провадив антиукраїнську політику».

   

Читайте також: Прихильників меморіалу Небесної Сотні у Вінниці побили битами невідомі. ФОТО

Як зазначають активісти, причиною акції є криміналізація польським Сеймом «бандерівської ідеології».

“Це вже далеко не перший антиукраїнський випад з боку вищих чиновників Польщі. Вже системним явищем стало нав’язування нам своєї правди на історичні події, спроби заборонити вшановувати тих чи інших герої національно-визвольної боротьби та втручання у внутрішнє законодавство України. Якщо Польща забороняє нам вшановувати наших героїв, то ми забороняємо їм вшановувати їхніх. Це симетрична реакція. Україна нікому не нав’язувала своїх героїв і не втручалась у внутрішню політику інших держав, але ми не дозволимо це робити щодо нас”, – і деться в повідомленні “Чорного комітету”.

Очевидці повідомляють, що під час акції між активістами та перехожими виникали словесні конфлікти, які інколи переходили в незначні сутички. Під час однієї з них паперову табличку, яку наклеїли активісти, зірвали з меморіальної дошки.

“Якщо Польща забороняє нам вшановувати наших героїв, то ми забороняємо їм вшановувати їхніх. Це симетрична реакція. Україна нікому не нав’язувала своїх героїв і не втручалась у внутрішню політику інших держав, але ми не дозволимо це робити щодо нас”, – пояснюють свої дії активісти.

Читайте також: Як зустрілися Петлюра з Пілсудським у Вінниці: опубліковано унікальне відео

Нагдаємо, що 26 січня Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz’15 законопроект про заборону пропаганди так званої “бандерівської ідеології”. Прийнятий закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.
За заперечення “злочинів бандерівців” передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років. Окрім того законом передбачається покарання за подібні дії незалежно від території (або країни), на якій заперечуються “злочини бандерівців”.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.