У центрі Вінниці висадили плакучі верби із переплетеними стовбурами. ВІДЕО

11:39
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 15 Червня 2018, в 15:25

У центрі міста з’явились незвичайні дерева. На перший погляд звичні плакучі верби, однак їхні стовбури фахівці “Зеленбуду” вирішили сплести.

Дизайнер підприємства розповіла, що таку ідею знайшли в інтернеті та запевняють, що подібних дерев ніде в Україні більше немає, повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

– Воно буде збільшуватись і ставати ніби одним цілим, – розповіла ландшафтний дизайнер КП “Вінницязеленбуд” Людмила Сашко. – Верба надзвичайно піддатлива, з неї можна творити ландшафтні дива.

Дерева вирощували взимку в теплицях підприємства та в результаті отримали дев’ять дерев. Перед міською радою дерева висаджували за новою технологією, яку підгледіли у польського міста-побртаима Кельце: під корінь дерева заклали дренажну трубку.

 

– Корінева система обмотується такою трубкою і полив дерева проводиться як зверху, так і заливають воду в трубку, щоб волога миттєвао потрапляла до коріневої системи, також таким чином дуже добре піддобрювати коріневу систему дерева, – пояснив головний спеціаліст відділу ремонтів та об’єктів благоустрою ВМР Леонід Демченко.

Усі заплетені верби заввишки у півтора метри, щоправда вищими їм рости не дадуть – час від часу підстригатимуть крону. Незвичні дерева одразу ж оцінили вінничани.

– Я була в Польщі і так там дерева ростуть, потім їх стрижуть “шапкою” і виходить дуже красиво, – поділилась враженнями із журналістами “ВІТИ” вінничанка Марія.

Наразі плакучі верби висадили перед міською радою та на площі Ліверпуль, а вже наступного року у “Вінницязеленбуд” планують продовжувати дивувати мешканців та гостей міста незвичними деревами та кущами.

Нагадаємо, нещодавно на Європейській площі встановили декілька топіарі з туй – сімейство слонів та закохану пару.