У травні на Вінниччині запрацює пункт Системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС

13:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні створюють систему авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Перші пункти запрацюють вже у квітні. Одне з місць базування буде на Вінниччині. 

Як повідомляють на сайті МВС України, одне з основних завдань єдиної Системи авіаційної безпеки та цивільного захисту – медична допомога, щоб з однієї точки до іншої можна було швидко доправити хворого, або ж команду лікарів, чи орган для трансплантації.

– Сьогодні наші лікарі роблять надзвичайну роботу – проводять надскладні донорські операції. Я не відповідаю за медичну частину цього процесу, але можу сказати стосовно технологічної частини, – розповів міністр МВС Арсен Аваков. – Вже з першого квітня у Львівському регіоні (це 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька) на постійне чергування заступає авіація МВС. З першого травня таке ж чергування запроваджуємо в Київському регіоні (охоплює Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ). Далі приєднаються Черкаси та схід країни.

Заплановано, що до осені такі пункти запрацюють по всій країні. Окрім льотного складу, на пунктах базування постійно чергуватимуть медики. Гелікоптерами та літаками Системи авіаційної безпеки МВС будуть керувати молоді пілоти, які вже пройшли чи наразі проходять відповідну підготовку.

На опублікованій мапі вказано, що один із пунктів базування діятиме у Калинівці. В усіх місцях буде чергувати льотна бригада та бригада медиків. Вони будуть у постійній бойовій готовності вилетіти на виконання завдання. Зазначено, що таке зонування вибрано не випадково, а один пункт базування охоплює відстань у 350 кілометрів.

– Для розбудови авіаційної системи ми залучаємо французькі вертольоти Airbus Helicopters, базова модель Н145, а також великі гелікоптери Super Puma, але, на жаль, не всі вертолітні майданчики в лікарнях витримають таке навантаження. Наразі у нас працює чотири легкі гелікоптери Н145, які оснащені медичними модулями, – додав міністр.

– Очікується, що свою роботу ми розпочнемо цієї весни з окремих регіонів, а вже восени будемо працювати по всій країні у тісній співпраці з медиками. На чергування стане 57 гелікоптерів Airbus – Н145, великі Super Puma та маневрові Н125, а також вітчизняні Мі-8 та Мі-2. До цієї кількості гелікоптерів додаємо літаки Антонов та Diamond. Це буде цілий вертолітний флот. Третій по величині та якості авіафлот у Європі.

 

До речі, Система авіації МВС буде займатися не лише питаннями медицини, але також братиме участь під час рятувальних операцій, гасіння пожеж та окремих військових завдань.

Фото, графіка: МВС України

Головне фото: facebook.com/vokinburt

Читайте також: Протягом трьох років у Вінниці з’являться європейські гелікоптери Airbus. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.