Протягом трьох років у Вінниці з’являться європейські гелікоптери Airbus. ФОТО

9:59
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 14 Січня 2019, в 17:15

У найближчі три роки для України придбають понад півсотні гелікоптерів німецько-французького виробництва, перші з них прибудуть з Німеччини вже наступного тижня. Базуватимуться вертольоти на 15 авіаційних базах, одна з яких буде у Вінниці. 

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Twitter. Це будуть вертольоти Airbus Н-145, Н125 та Н225, які оснащені найсучаснішою технікою та авіонікою, та можуть  працювати як за низьких, так і за високих температур.

 

Під час своєї робочої поїздки до Мюнхена Арсен Аваков зазначив, що реформована система авіаційної безпеки України повністю запрацює в 2021 році та буде поповнена 55 вертольотами.

– В тому числі, вже за рік, вона повниться машинами Н-145, сучасними моделями, зі всією новою авіонікою, зі всіма новими технічними доопрацюваннями, які працюють у режимі від -40C до +50С та до 30 хвилин можуть перебувати у повітрі у нерухомому стані, – сказав міністр. – Кожен з цих вертольотів по суті конструктор, вони можуть бути оснащені під конкретну задачу, чи то медична функція, чи рятувальна, чи доставка спецпризначенців або спеціальне спостереження. Змінює конфігурацію під конкретну задачу за 40 хвилин.

До речі, раніше повідомлялось, що 55 європейських гелікоптерів Україна придбає за 555 мільйонів євро. Відповідно до угоди, Україна отримає 21 гелікоптерів Н225 (для ДСНС і Нацгвардії), 10 вертольотів Н145 (для Національної поліції) та 24 вертольоти Н125 (для прикордонників).

Перші два вертольоти Н225 прибудуть до України вже 19 грудня. Вони будуть у ДСНС, прикордонників, поліції та Нацгвардії. Очільник МВС зазначив, що наразі по всій країні будуються пункти базування, ангари та необхідна інфраструктура, а у Кременчуці готуватимуть пілотів для системи авіаційної безпеки.

Місця базування гелікоптерів будуть розміщені у 15 містах, серед них – Вінниця.

 

Власне всі ці гелікоптери будуть виконувати в Україні ті ж функції, що і в Німеччині та Франції: пошук злочинців, рятувальні операції, операції в горах та воді. Плюс контроль кордону, особливо в зонах мало доступних для звичайних підрозділів, наприклад в Чорнобильській зоні, зони контролю з РФ, морських зонах.

Вертольоти Airbus Н-145 можуть виконувати поліцейські місії з пошуку злочинців та зниклих осіб, також вони оснащені інфрачервоними камерами, що дозволяють здійснювати пошуки людей у темну пору доби. За рахунок надсучасного обладнання вертольоту (зокрема наявності двох двигунів), пілот може не перейматися технічними питаннями і повністю концентруватися на місії.

Фото з сайтів МВС та ДСНС