У школах Вінниці надаватимуть соціальний супровід дітям з особливими освітніми потребами

15:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці почнуть надавати соціальну послугу супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Він передбачає підтримку і допомогу в пересуванні, комунікації, харчуванні та орієнтації у просторі.

На сайті міської ради повідомили, що Вінниця стане першою громадою, де надаватимуть послугу. І першими такий супровід отримають 9 дітей, які навчаються у 33-ій школі.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради подав заявку на участь у проєкті “Розвиток соціальних послуг”. Громади, які візьмуть участь у цьому проєкті, отримають фінансування на запровадження соціальних послуг. Однією з умов участі є фінансування соціальної послуги з бюджету територіальної громади не менше 20% від запитуваного обсягу. На черговій сесії Вінницької міської ради депутати підтримали рішення щодо надання соціальної послуги під час інклюзивного навчання, йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що спеціальне навчання пройшли 9 людей (в тому числі й батьки дітей, які потребують супроводу), і вже у листопаді вони будуть супроводжувати 9 дітей, які навчаються у 33-ій школі, де організовані інклюзивні класи. Підготовкою займалась ГО “УСІ”, яка долучилася до реалізації проєкту.

Станом на 1 вересня 2021 року на території Вінницької міської територіальної громади серед 228 дітей, які навчаються в інклюзивних класах, 47 дітей потребують супроводу під час навчання.

Соціальна послуга передбачає надання підтримки та допомоги в пересуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі на території закладу освіти. Цей проєкт потрібний нашій громаді. Він має отримати підтримку і на державному рівні. Особливо, що стосується фінансового забезпечення, зазначила Валентина Войткова, директорка Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради.

Більше про послугу соціального супроводу під час інклюзивного навчання дітей з інвалідністю на сайті Мінсоцполітики.

Фото – vmr.gov.ua
Ілюстративне фото – zoda.gov.ua

Читайте також: Кожен другий заклад освіти у Вінниці є інклюзивним

Читайте також: У Вінниці створили ще 7 інклюзивних груп у дитсадках

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.