У Вінниці створили ще 7 інклюзивних груп у дитсадках

15:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

З початку листопада у Вінниці запрацювали ще сім інклюзивних груп у дитячих садочках. Загалом в дитсадках міста створили 36 інклюзивних груп.

Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

– Після 2017 року, коли уже в Україні офіційно з’явилось законодавство про інклюзію у сфері освіти, у Вінниці досить стрімко почали відкриватись інклюзивні класи та групи. Наприклад, наразі 25 садочків комунальної власності з 55-ти і 25 закладів загальної середньої освіти із 37 уже створили інклюзивні класи.

Тобто, ми можемо говорити, що ці заклади освіти інклюзивні. Наразі в закладах освіти нашої територіальної громади навчається 240 дітей з особливими освітніми потребами, у порівнянні з минулим роком їхня кількість збільшилась на 46 %, – зазначає директор департаменту освіти міської ради Оксана Яценко, передають на сайті.

Також на сайті зазначається, що ще у 2014 році у школі №6 облаштували ліфт для людей з обмеженими можливостями, адже на той час у закладі навчалось 20 дітей з інвалідністю, і цей ліфт дозволив їм комфортно пересуватись школою. А у 2015 році такий ліфт з’явився у школі №33.

Як зазначається на сайті з посиланням на головну спеціалістку відділу дошкільної освіти та обліку дітей департаменту освіти міської ради Ірину Любчак, щоб дитину оформили до садочку, її батькам спочатку потрібно звернутись до інклюзивно-ресурсного центру.

Зазначається, що у Вінниці діє два таких центри: ІРЦ №1 знаходиться за адресою вул. Келецька,59, тел.: 50-90-79 та ІРЦ №2, спеціалісти якого наразі працюють на базі спеціальної загальноосвітньої школи I-II ступенів з дошкільним відділенням ВМР, що по вул. Келецькій,107. Ще один центр мають відкрити на вул. Замостянській, 51.

– Спеціалісти інклюзивно-ресурсного центру проведуть для дитини психолого-педагогічну оцінку та вирішать чи має вона особливі освітні потреби. Якщо так, то батькам потрібно написати письмову заяву у дитячий садок. Для таких дітей буде проводитись ряд корекційних занять з психологом, коректором, логопедом, дефектологом та реабілітологом. Також у інклюзивних групах працюватимуть асистенти вчителів, – розповіла Ірина Любчак.

Ілюстративне фото – thesis.od.ua