У Росії вирішили зняти санкції з двох підприємств Вінниччини

13:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

Росія збирається зняти санкції з трьох українських підприємств й дозволити постачання продукції. Серед них два підприємства, які розташовані на Вінниччині. 

З пропозицією надати доступ на ринок Російської Федерації обладнанню та продукції компанії «Брацлав», Барського машинобудівного заводу і Рубіжанського картонного комбінату виступив прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін, повідомляє «УНІАН». Тепер у Росії очікують аналогічних рішень зі сторони України.

– Ми завжди готові до відновлення повноформатної взаємодії з Україною. Рівень і глибина кооперації між нашими підприємствами дуже високі, і це приносило взаємну користь, взаємну вигоду, зберігало робочі місця, забезпечувало людей гідною заробітною платою. Ми готові до відновлення повноформатної взаємодії з українськими партнерами. Давайте вважатимемо, що це перший крок і жест доброї волі з нашого боку, – наводить слова Володимира Путіна «УНІАН».

 

– Буде повністю дотримано інтересів наших виробників. У цій частині Мінпромторг ретельно пропрацював вплив такого рішення. І надалі дивитимемось, яким чином на наш жест доброї волі відреагують наші українські колеги. Будемо виходити з дотримання паритету в розвитку економічних відносин наших країн, – додав Мішустін.

Барський машзавод виготовляє різноманітні котли, обладнання для хлібопекарської галузі, консервної промисловості, для ліній розливу лікеро-горілчаних виробів тощо. Компанія «Брацлав» виготовляє техніку для аграрної та сільськогосподарської галузі. 

Реакція на підприємствах

VежA зателефонувала голові правління Барського машинобудівного заводу Іллі Луку. Він розповів, що позитивно сприйняв рішення, щодо зняття санкцій, хоча й чекають на офіційний документ. Раніше близько 20-30% продукції вони постачали саме на територію Росії. Крім того, у них є контракти з Румунією, Азербайджаном, Узбекистаном тощо. Незабаром має також бути експорт у Болгарію та Чехію. Обладнання також постачають на різні українські підприємства (зокрема, «Київхліб»). Європейський ринок, за його словами, для підприємства з Бару переважно закритий, оскільки в Європі майже все обладнання постачають з Італії.

– Ну, дуже добре, що зняли санкції, – каже Ілля Лук. – Ми виготовляємо 48 видів обладнання для харчової промисловості. Ринок наш російський і він був завжди. Санкції у нас були на бараночні машини й на газові котли. Якщо буде документ вже (про зняття санкції – ред.), тоді будемо бачити.

VежA: Щодо зняття санкцій, то чи Ви самостійно звертались з таким проханням, або ж рішення було прийнято без участі підприємства?

– Ні, ми самостійно не звертались, – відповів Ілля Лук. – Ми зверталися до українського Уряду, просили, щоб вони хоча б якусь пільгу нам дали. Є така програма, що 25% відшкодування сільгоспвиробникам. То ось я позавчора бесідував з Міністерством, ми написали листа. На цю програму здали купу паперів і ще жодного разу не скористалися нею. Ми написали листа на Прем’єр-міністра, Сергій Борзов (очільник Вінницької ОДА – ред.) підписав, але прийшла відписка: все про все, лише не про це. То я передзвонив виконавцю, а зі мною навіть говорити не захотіли.

 

– Збитки (у зв’язку з санкціями Росії – ред.) порахувати важко. Втратили десь 20-30 мільйонів товарної продукції. Якщо раніше випускали 36 тисяч газових котлів, то зараз лише 15, тому що російський ринок втрачено. У зв’язку з тим, що немає замовлень на харчове обладнання, то ми сьогодні будуємо сміттєсортувальні станції.

Ілля Лук також нарікав на те, що великі українські заводи наразі розорені, деякі ще ледь виживають, інші ж – розібрані. Як приклад, наводить вінницькі електротехнічний, «Маяк», радіоламповий, підшипниковий заводи.

– Могилів-Подільський машзавод розібрали, Калинівка (завод у Калинівці – ред.) ледь дихає. Але наш машинобудівний завод зберіг повністю все виробництво, всі 48 видів обладнання, яке ми виготовляли, – зберегли. Якщо брати загалом по Україні, то розібрані Мелітопольський, Сімферопольський, Одеський заводи… Ми, Україна, постачали у свій час по СНД 80% обладнання для харчової промисловості. У нас у радянські часи, щоб по експорту щось купити, то треба було довести, що дійсно наші виробники не зможуть зробити цю продукцію. Ми намагалися всю продукцію робити самі. З приходом вільної України, всі почали брати італійські та німецькі (техніку – ред.), а наші заводи заглохли.

*

На жаль, наразі ми не змогли додзвонитися до керівництва компанії «Брацлав», а тому надішлемо запит на електронну пошту та очікуємо на відповідь. Водночас на сайті компанії вказано, що їхніми партнерами є 93 компанії в 10 країнах світу та, зокрема, у Росії.

До чого тут Медведчук?

Варто додати, що з проханням зняти санкції до Путіна ще раніше звернувся його кум та співочільник проросійської партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук. Як тоді повідомляли у виданні «УНІАН», на зустрічі, яка відбулась на початку жовтня, політики обговорили часткове зняття санкцій з України, а також Медведчук попросив Путіна надати Україні вакцину від COVID-19.

Помітно, що публічні поїздки Віктора Медведчука у Росію певним чином співпадають з періодом виборів в Україні. Минулого року він їздив до Москви 22 березня (перший тур президентських виборів відбувся 31 березня, – ред.) та 10 липня (21 липня відбулися Парламентські вибори, – ред.). Також був візит у жовтні минулого року, коли Медведєв та Медведчук обговорили співпрацю «Єдиної Росії» і ОПЗЖ.

Цього місяця, а саме 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори.

Читайте також: Переплутав “думу” та “раду”: кандидатом в мери Вінниці від ОПЗЖ став Узелков. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.