У Польщі через смерть уродженця Вінниччини висунули обвинувачення дев’ятьом особам

10:33
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В Польщі через смерть уродженця Вінниччини у витверезнику висунули обвинувачення дев’ятьом особам. Обвинуваченим загрожує до п’яти та до десяти років позбавлення волі.

Про це повідомила Районна прокуратура Щецина, передає “Європейська правда” з посиланням на RMF24.

Нагадаємо, у польському місті Вроцлав після затримання місцевою поліцією загинув 25-річний громадянин України родом з Немирова Вінницької області Дмитро Никифоренко. Подія сталася 30 липня. Поліцейських, які затримували молодого чоловіка, від служби відсторонили. Як тоді повідомляли польські медіа, поліцейські після затримання застосували до чоловіка неадекватну до ситуації фізичну силу, в результаті чого він помер. Детальніше ‒ за ЦИМ посиланням.

Згодом, попри твердження поліцейських та працівників “витверезника” у Вроцлаві про неадекватність поведінки українця, результати токсикологічної експертизи виключили наявність у нього в крові слідів наркотиків.

8 жовтня прокуратура повідомила, що у ході слідства було затримано спершу вісім осіб, потім затримали дев’ятого обвинуваченого.

“Прокурор висунув трьом поліцейським звинувачення у порушенні службових повноважень, зловживанні при поводженні з затриманою особою та смертельному побитті”, – повідомили в прокуратурі Щецина, передає видання.

Повідомляється, що ще одного поліцейського звинуватили у наданні дозволу фізичного насильства над затриманою особою, що суперечило його службовим обов’язкам.

Ще двох працівників витверезника прокуратура звинуватила у фізичному насильстві над затриманим та смертельному побитті.

Лікарку витверезника звинувачують у неналежній оцінці стану побитого українця, що призвело до його смерті.

Керівника витверезника прокуратура звинуватила у підбурюванні медичних працівників до перешкоджання кримінальному провадженню та розміщення неправдивої інформації в медичній документації щодо перебування потерпілого в центрі. Те саме звинувачення почув останній заарештований співробітник витверезника.

Також прокуратура попросила про тримісячний арешт двох поліцейських. Врешті суд не задовольнив це клопотання, однак обвинувачення планує оскаржити це рішення.

Повідомляється, що решта підозрюваних перебуватимуть під наглядом поліції, щодо них діють заборони контакту з конкретними особами, заборони на виїзд з країни та майнові гарантії.

Працівників і лікарку витверезника відсторонили від роботи. Одного з офіцерів поліції відсторонили від виконання службових обов’язків, а на іншого “прокурор наклав наказ утриматися від виконання будь-якої діяльності, в якій допустима можливість застосування заходів прямого примусу”.

Загалом трьом поліцейським та двом працівникам центру тверезості загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Решті – до 5 років тюрми.

Фото – wroclaw.wyborcza.pl

Читайте також: В Польщі після затримання поліцейськими загинув 25-річний українець родом з Вінниччини

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.