“У нас формула Бандери!”: у Вінниці націоналісти влаштували смолоскипний марш на честь УПА та проти капітуляції. ФОТО, ВІДЕО

20:46
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 14 жовтня, у День створення УПА та День захисника України невелика група молодих націоналістів з ГО “Едельвейс” у Вінниці влаштувала смолоскипний марш на честь героїв УПА, а також протестуючи проти можливої імплементації Україною т.зв. “формули Штайнмаєра”. 

Заздалегідь анонсований збір на марш біля Вежі Артинова розпочинався в дещо сюрреалістичній обстановці. Націоналісти зі смолоскипами (ще не запаленими), прапорами та в масках збиралися серед масового гуляння посеред “крафтового дворику”, де вінничани цього дня пили, їли та гуляли.

“Обтяжувало” обстановку ще й те, що саме в цей час за сценарієм розважального заходу саме тривала “дискотека”, коли зі сцени лунала російська музика на кшталт Артура Пірожкова чи Світлани Лободи. Тож початок маршу з банером, на якому були зображені герої України від часів козацтва і до сучасної російсько-української війни на цьому звуковому фоні виглядав, щонайменше, дивно. Як пізніше пояснив організатор маршу Роман Костишин, ініціатори маршу просили організаторів “крафтового дворику” приглушити музику хоча б в момент старту ходи, однак безуспішно.

Зрештою хода стартувала близько 19:10, викликаючи почасти здивовані, але переважно зацікавлені погляди перехожих, які прийшли у “дворик” випити глінтвейну або поїсти м’яса. Проте вже за кілька хвилин марш покинув територію Європейської площі та, в супроводі поліції, вийшов на вулицю Соборну.

 

На центральній вулиці міста, біля Майдану Незалежності учасники маршу підпалили смолоскипи та рушили Соборною. На шляху активісти вигукували гасла “Слава Нації – ні капітуляції!”, “Бандера, Шухевич – герої України!”, “Вінниччина пам’ятає героїв”, “Комуняку – на гіляку” та “У нас формула Бандери”, натякаючи на неприпустимість імплементації т. зв. “формули Штайнмаєра” під час мирного врегулювання на Донбасі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що раніше “Едельвейс” вже влаштовували акцію проти імплементації “формули Штайнмаєра” біля стін Вінницької ОДА.

Пізніше у “Плеяді” перед вінничанами виступив міністр оборони Андрій Загороднюк та голова Вінницької ОДА Владислав Скальський, які намагалися пояснити ветеранам та волонтерам безальтернативність формули, проте стикнулися з опором та запереченням такої ініціативи.

За кілька днів після цього у Вінницькій ОДА ухвалили рішення скликати позачергову сесію, на якій мають намір розглянути питання, що стосується “формули Штайнмаєра”.

Фото Марини Сербінович