У Московському патріархаті хочуть канонізувати Миколу Пирогова

21:50
Автор: admin
Become a Patron!

Священики Московського патріархату розглядають можливість канонізації відомого науковця Миколи Пирогова, забальзамоване тіло якого зберігається у Вінниці.

Як повідомляє “Союз православних журналістів”, така ідея прийшла до митрополита російської церкви Запорізького і Мелітопольського Луки, про що священик написав  у своєму телеграм-каналі.

“Сьогодні як ніколи потрібна допомога тих святих, які можуть бути соратниками в справі боротьби з тяжкими хворобами, проблемами, що долають людство”, – вважає ієрарх УПЦ.

митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука

“У народі кажуть, що коли відбувається канонізація святого, то це є свідченням того, що Бог посилає його на роботу, – зазначив ієрарх. – Священним Переданням Церкви є факт зв’язку земного життя святого з тією небесною участю, яку він приймає в справі Промислу Божого. Святі мають свою, так би мовити, “спеціалізацію”. Хто, живучи в тілі, мав відношення до медицини, вийшовши з нього продовжують своє служіння в якості лікарів, допомагаючи стражденним і хворим. Одним з яскравих прикладів цього є святитель Лука (Войно-Ясенецький)”.

Микола Пирогов

На думку служителя Московського патріархату, “Одним з таких людей, якого можна було б запропонувати в якості кандидатури на канонізацію, є видатний хірург Микола Іванович Пирогов, – зазначив митрополит. – Його досягнення в медицині відомі не тільки фахівцям, але і будь-якій освіченій людині. Але мало хто знає, що своїми успіхами, за словами самого хірурга, він зобов’язаний Господу і своїй вірі”

Ієрарх додав, що шлях Пирогова до Богу не був простим: “від наївної дитячої віри до глибокої і усвідомленої віри, через нетрі нігілізму і помилкової містики. Здобувши заново Православ’я, отримавши від нього народження згори, хірург все своє життя присвятив служінню Богу”.

Микола Пирогов в саркофазі після ребальзамації у Вінниці

На думку архієрея, духовний і науковий шлях Миколи Пирогова дуже цікавий і повчальний, а його життя – «яскравий зразок шляху вченого до віри, а від віри до жертовної любові в ім’я віри».

«На мій погляд, було б правильним розпочати роботу з вивчення можливості канонізації Н.І. Пирогова в лику святих праведників», – резюмував митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Пристрасті за тілом Пирогова

Нагадаємо, що у 2018 році вперше без участі російських фахівців, у Вінниці ребальзамували тіло Микола Пирогова. Тоді протягом березня-квітня команда вчених працювали над тим, аби продовжити “життя після смерті” видатного вченого Миколи Пирогова.

Фахівцям вдалося відновити рецепт бальзамуючого розчину та винайти власну систему ребальзаміції після якої, за їх переконанням, тіло вченого стало виглядати лише краще, ніж після попередніх ребальзамацій. Детальніше про це можна прочитати за цим посиланням.

Раніше, 31 січня того ж року, тодішня очільниця МОЗу Уляна Супрун на власній фейсбук-сторінці розпочала голосування, в якому радиться з користувачами, чи виділяти бюджетні кошти на ребальзамацію тіла професора Пирогова, яке зберігається у Вінниці.

За словами Супрун, на це потрібно майже 200 тисяч гривень, які, на думку урядовиці, можна було би витратити на ліки для живих людей.  Тоді така ідея Супрун викликала обурення серед вінничан. Зокрема міський голова Сергій Моргунов пообіцяли самостійно знайти кошти на ребальзамацію тіла Пирогова. 

Зрештою, тіло Пирогова відновили: серед іншого йому відбілили шкіру.

Читайте також: Як виглядає ребальзамований Пирогов. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Гробниця Пирогова: яка доля очікує головну мумію країни?

Читайте також: Відбілили шкіру та “освіжили” тіло: у Вінниці вперше ребальзамували Пирогова без участі Москви

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.