У Могилеві-Подільському взяли проби води через витік нафтопродуктів у Дністер

11:16
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У неділю, 12 липня, в Могилеві-Подільському стався витік нафтопродуктів у річку Дністер. Причиною стало пошкодження пришвартованого на міській пристані катера.

На сайті Держекоінспекції у Вінницькій області повідомили, що того ж дня спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю здійснили виїзд на місце події та відібрали проби води з річки  у місці аварії та нижче по течії.

На цей час проводиться детальний аналіз відібраних проб. Про результати буде повідомлено додатково, – йдеться у повідомленні. 

Станом на ранок 15 липня результати ще не опублікували.

Водночас на сайті Могилів-Подільської міської ради вже 13 липня повідомили про те, що дві проби води, які відібрали на міському пляжі (на вході та на виході), відповідають вимогам санітарних правил. Натомість плівки нафтопродуктів і виражений запах був виявили лише біля судна. Щоправда, це висновок спеціалістів не із Держекоінспекції, а спеціалістів ВСП Могилів-Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ “Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України”.

– Після проведених лабораторних аналізів встановлено: досліджений зразок води відкритого водоймища, відібраний біля судна має виражений запах штучного походження (нафтопродуктів) виявлені плівки нафтопродуктів, за іншими визначеними санітарно-хімічними показниками проба води відповідає вимогам санітарних правил “Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів”, Наказ МОЗ України №173 від 19.06.1996р. Інші проби, що відібрані на міському пляжі, відповідають вимогам вищевказаного нормативного документа, – повідомили у Могилів-Подільській міськраді.

Фото – vin.dei.gov.ua

Читайте також: Екологи припускають, що причиною забруднення Тяжилівки стали відходи з каналізації. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.