У Мінсоцполітики назвали магазини, в яких можна розраховуватися карткою за “пакунок малюка”

14:49
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Мінсоцполітики створили реєстр магазинів, де можна розраховуватися карткою за “пакунок малюка”. У Вінниці таких налічується поки що 14.

На сайті Міністерства повідомили, що грошову компенсацію замість “пакунка малюка” вже отримали 13 тисяч осіб, а загальна сума перерахованих коштів становить 67 мільйонів гривень (станом на 25 вересня).

Нагадаємо, що з 1 вересня 2020 року в Україні розпочалася реалізація пілотного проєкту з монетизації “пакунка малюка”. Таким чином сім’ї, у яких народилась дитина, отримують не одноразову натуральну допомогу, а грошову 5 тисяч гривень.  Повідомляється, що батьки, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі товари в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проекту. Поки що таких налічується 150.

У Мінсоцполітики повідомили, що реєстр закладів торгівлі налічує 1108 торгових точок, з яких 15 – інтернет-магазини (yaroslav.ua,  kroha-shop.com.ua, kidr.com.ua, baiushki-baiu.com, tunes.ua та інші).

Зокрема у місті Вінниця налічується 14 торгових точок, де батьки можуть придбати дитячі товари. Це магазин “Ярослав” (проспект Коцюбинського, 4) та 13 магазинів лінії “EVA”.

Реєстр торгових точок (з пошуком по містах України) можна переглянути на офіційному веб-сайті Міністерства за ЦИМ посиланням.

Детальніше про те, як магазинам приєднатися до пілотного проекту, – за ЦИМ посиланням.

Зауважимо, що у вересні цього року Верховна Рада проголосувала “за” повернення сім’ям новонароджених одноразової допомоги “пакунок малюка” і прийняла законопроєкт №3006а за основу. Документ готуватимуть до другого читання.

Нагадаємо, що раніше, при народженні дитини, з державного бюджету надавалася одноразова натуральна допомога – “пакунок малюка”, який був покликаний забезпечити новонароджених і молодих мам усім необхідним у перші місяці після пологів: памперси, одяг, білизна, засоби гігієни тощо – загалом 60 предметів і виробів. Цей проєкт був запроваджений з вересня 2018 року спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Вінниччина отримала перші “пакунки малюка” з усім для дитини тоді ж – у вересні 2018 року.

Як пояснили в газеті “День”, від початку закупівлею пакунків займався один з підрозділів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Але з 2020 року процедуру закупівель вирішили дещо змінити та проводити її через ДП “Професійні закупівлі”. 14 квітня підприємство оголосило тендер на постачання пакунків на 1,2 мільярда гривень. Щоправда, торги так і не розпочалися. Проаналізувавши заявки, підприємство заявило про змову деяких учасників торгів та звернулося до Антимонопольного комітету. Він скасував тендер та почав розглядати цю справу.

Зазначимо також, що в ООН закликали уряд України не міняти “пакунок малюка” на 5 тисяч гривень. Як передає “Deutsche Welle”, у фонді наголошували, що “пакунок малюка” економічно до 200% ефективніший для сімей з немовлятами, що є більш суттєвою підтримкою для вразливих сімей, ніж отримання грошової допомоги. Але наприкінці липня уряд України запустив пілотний проєкт монетизації одноразової натуральної допомоги на дітей “пакунок малюка” у 2020-2021 роках.

Втім, вже у вересні цього року Верховна Рада проголосувала “за” повернення сім’ям новонароджених одноразової допомоги “пакунок малюка” і прийняла законопроєкт №3006а за основу. Документ готуватимуть до другого читання.

Фото – Мінсоцполітики, zoda.gov.ua
Ілюстративне фото – bg-aktuell.de

Читайте також: Замість “пакунків малюка” вінничани будуть отримувати 5 тисяч гривень допомоги

Читайте також: Замість “пакунка малюка”: у Вінницькій міськраді пояснили, як отримати 5 тисяч допомоги. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.