Замість “пакунка малюка”: у Вінницькій міськраді пояснили, як отримати 5 тисяч допомоги. ГРАФІКА

15:53
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

З 1 вересня 2020 року в Україні розпочнеться реалізація пілотного проєкту з монетизації “пакунка малюка”. Відтак, у Вінницькій міській раді пояснили, як отримати 5 тисяч гривень грошової компенсації замість натуральної допомоги.

На сайті міської ради повідомили, що Кабмін України затвердив порядок та умови, які визначають механізм реалізації пілотного проєкту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020 – 2021 роках.

Так, відповідною постановою №744 передбачається перерахування грошової компенсації у розмірі 5 тисяч гривень на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, який відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”.

У міській раді зазначили, що для призначення одноразової натуральної допомоги батькам, в яких народилися діти у 2020 році і які не отримали самого “пакунку малюка”, потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за наступними документами:

– заяву у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
– копію свідоцтва про народження дитини;
– копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,
– довідку з пологового будинку про неотримання пакунку малюка під час виписки (якщо батьки вже надали довідку з пологового будинку до Департаменту соціальної така довідка повторно не надається).

Заяву із зазначеними документами до управління можна надіслати в електронному вигляді, через АТ “Укрпошта” або звернутись особисто одному з батьків дитини в територіальний Прозорий офіс.

Одноразова допомога надається на кожну народжену дитину для придбання дитячих товарів: засобів догляду та гігієни, одягу, взуття, дитячого харчування, іграшок, посуду, текстилю для дітей та товарів для породіллі при умові якщо звернення за нею надійде не пізніше 12 місяців з дня народження дитини, – розповіла Валентина Войткова, директорка департаменту соціальної політики міської ради.

Повідомляється, що виплата допомоги буде проводитися у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача. Використати кошти можна буде на придбання зазначених товарів у закладах торгівлі, які внесені до реєстру учасників пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”» який розміщений на сайті Мінсоцполітики.

Зазначається також, що якщо отримувач протягом року не використав кошти на придбання визначених товарів банк самостійно поверне кошти на рахунок Мінсоцполітики.

Додаткову інформацію можна отримати в телефонному режимі за номерами: 50-82-84 (департамент соціальної політики), 59-90-45, 50-83-92 (УСЗН Правобережне), 50-86-26, 50-86-77 (УСЗН Лівобережне) та в режимі онлайн-спілкування в реальному часі зі спеціалістом департаменту соціальної політики за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, що раніше, при народженні дитини, з державного бюджету надавалася одноразова натуральна допомога – “пакунок малюка”, який був покликаний забезпечити новонароджених і молодих мам усім необхідним у перші місяці після пологів: памперси, одяг, білизна, засоби гігієни тощо – загалом 60 предметів і виробів. Цей проєкт був запроваджений з вересня 2018 року спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Вінниччина отримала перші “пакунки малюка” з усім для дитини тоді ж у вересні 2018 року.

Як пояснили в газеті “День”, від початку закупівлею пакунків займався один з підрозділів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Але з 2020 року процедуру закупівель вирішили дещо змінити та проводити її через ДП “Професійні закупівлі”. 14 квітня підприємство оголосило тендер на постачання пакунків на 1,2 мільярда гривень. Щоправда, торги так і не розпочалися. Проаналізувавши заявки, підприємство заявило про змову деяких учасників торгів та звернулося до Антимонопольного комітету. Він скасував тендер та нині розглядає цю справу.

Зазначимо також, що в ООН закликали уряд України не міняти “пакунок малюка” на 5 тисяч гривень. Як передає “Deutsche Welle”, у фонді наголошували, що “пакунок малюка” економічно до 200% ефективніший для сімей з немовлятами, що є більш суттєвою підтримкою для вразливих сімей, ніж отримання грошової допомоги.

Але наприкінці липня уряд України запустив пілотний проєкт монетизації одноразової натуральної допомоги на дітей “пакунок малюка” у 2020-2021 роках.

Графіка – vmr.gov.ua
Ілюстративне фото – img2.abo.media

Читайте також: Замість “пакунків малюка” вінничани будуть отримувати 5 тисяч гривень допомоги

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.