У майбутньому ТЦ на Соборній планують відкрити два музеї?

12:56
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У центрі Вінниці збираються знести понад столітній колишній готель “Центральний” на Соборній, 29, аби на його місці збудувати торгово-офісний центр. Окрім магазинів та офісів, там ще розмістять одразу два музеї.

Як розповів Vежі директор департаменту архітектури та містобудування Олександр Рекута, новий власник будинку, у рамках угоди з міською радою, має безкоштовно надати місту третій поверх під музей. Ним може стати музей Вінниці, про створення якого заговорили ще минулого року.

  • Цей музей має бути у комунальній власності. Окрім того, власник будівлі думає про розташування ще й своїх локальних тематичних музеїв, але я не знаю напевне чи це буде. А щодо музею міста, то ми шукали різні варіанти його розташування, а зараз зупинились на цьому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Соборній знесуть стару будівлю, аби збудувати торговий центр. ФОТО

Минулого року, обговорюючи концепцію майбутнього музею, історик і нині директор “Центру історії Вінниці” Олександр Федоришен, розповів, що майбутній музей має стати привабливою “родзинкою” міста, який зруйнує стереотип, що музей – це обов’язково щось не цікаве, “нафталінове”, де не можна торкатися до експонатів. Однак, чи з’явиться музей міста саме на Соборній, 29 Олександру Федоришену наразі нічого не відомо і офіційних рішень щодо цього немає. Окрім цього, він додав, що протягом року “Центр історії Вінниці” організує низку заходів, на яких  детально представить концепцію майбутнього музею міста.

Щодо другого музею, то наразі невідомо, яку саме експозицію можна буде там побачити. Однак, з огляду на попередні публікації в пресі, можна припустити, що там можуть розташувати, наприклад, музей скла XVIII – поч. XX ст. або ж музей пивоваріння. Наголосимо, що наразі точної інформації щодо тематики другого музею немає.

Нагадаємо, що будинок по вул. Соборна, 29 придбало ТОВ “Поділля Приват”. Серед засновників Капуста Сергій Миколайович, Цихомський Олександр В’ячеславович, Жуков Андрій Васильович та Пшеничний Віталій Андрійович.