У Літині батьки перекрили дорогу, вимагаючи скасувати дистанційне навчання у школах

8:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

З 1 по 12 листопада школи Літинської селищної територіальної громади перевели на дистанційну форму навчання. Учора, 1 листопада, на знак протесту батьки учнів перекрили дорогу у селищі, а потім пішли за роз’ясненнями до місцевої влади.

Зауважимо, що рішення, про переведення шкіл (в тому числі 1-4 класи) на дистанційну форму навчання, 28 жовтня ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Літинської селищної ради.

У тексті документу вказано, що додаткові обмежувальні заходи запроваджують у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації із захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та враховуючи звернення відділу освіти, культури, молоді та спорту Літинської селищної ради від 27.10.2021 р. № 01-30/1196 “.

Як зазначили у виданні “На Парижі”, протест батьків був пов’язаний з тим, що дітям складно вчитися дистанційно, адже вони багато часу проводять перед гаджетами та не завжди розуміють програму, коли відсутні у школі. Також є складнощі, коли у родині кілька дітей, і комп’ютерів не вистачає.

Повідомляється, що зрештою до протестувальників вийшов очільник громади Анатолій Бичок, який послався на рекомендації Міністерства освіти і науки України та спростував, що причина переведення шкіл на дистанційну форму навчання  у дефіциті коштів на опалення приміщень (про це казали деякі з батьків).

За словами Анатолія Бичка, центральна влада запропонувала продовжувати канікули, перейти на дистанційну форму навчання або піти на карантин. Селищна комісія вибрала варіант, який вважає найкращим. Крім того, влада у Літині зазначає, що це робиться для безпеки. […] Як сказав голова, лише 26% мешканців Літинської громади щеплені, а це не гарантує загального захисту, – йдеться у публікації. 

Учасники протесту пропонували прийняти інше рішення комісії, і скасувати ним “дистанційку”. Однак зазначається, що їм було озвучено, що комісія збереться за кілька днів. Вочевидь, це не задовольнило протестувальників, і вони ініціювали ще один протест на 17:00 годину.

Тоді до них вийшов представник місцевої ради й запевнив, що сьогодні, 2 жовтня, попросить голову якнайшвидше ініціювати зібрання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також запросити на засідання кількох представників від батьків, які вийшли на протест.

 

Відео з фейсбук-спільноти “Літинський форум”

Читайте також: В дитсадках Тульчинської громади призупинили навчання через відсутність газу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.