У комунальному підприємстві Вінниці рекламують проросійську партію на тлі ажіотажу через коронавірус

20:16
Автор: admin
Become a Patron!

Співробітники комунального підприємства “Вінницякартсервіс”, яке обслуговує “Муніципальну картку вінничанина”, користуючись ажіотажем навколо коронавірусу, рекламують партію проросійського блогера Шарія на верифікованих онлайн-каналах підприємства. 

Відповідний допис з рекламою проросійської партії з’явився в телеграм-каналі “Муніципальна картка вінничанина” (підтримка)” 20 березня.

Допис опублікував в статусі “закріпленого” адміністратор каналу та за сумісництвом – технічний директор проекту “Муніципальна картка вінничанина” Олег Іванов. В даному дописі було пряме посилання на анкету партії Шарія, в якій прихильники проросійського блогера, під приводом “допомоги медикам” збирали персональні дані вінничан: ПІБ, номер телефону тощо.

Вже в перші хвилини з моменту появи політичної реклами в телеграм-каналі, його читачі висловили своє обурення проросійською рекламою, ще й на хвилі загрози пандемії та карантину. Відтак адміністратор майже відразу видалив політичну рекламу з каналу та заблокував можливість залишати коментарі тим, хто звернув на це увагу.

 

Зазначимо, що даний телеграм-канал не є приватним чи анонімним, а верифікований як офіційний канал комунікації зокрема і на офіційному сайті “Муніципальної картки вінничанина”.

 

Проте за два дні на особистих сторінках відразу кількох співробітників КП “Вінницякартсервіс” з’явилося посилання на ту саме анкету партії Шарія. Окрім вже згаданого Олега Іванова, таке посилання опублікувала і прес-секретарка комунального підприємства “Вінницякарсервіс” Вероніка Савчук. 

У своєму дописі з рекламою анкети проросійської політичної партії вона чомусь згадує про віруючих людей та прихожан різних патріархатів. Підтримали допис з рекламою анкети партії Шарія й кілька інших працівників “Вінницякартсервіс”.

 

Прикметно, що попри те, що пані Савчук нібито акцентує на “позапартійності” ініціативи і “допомозі медикам”, сама речниця комунального підприємства є давньою прихильницею проросійської політичної структури. Зокрема, Вероніка Савчук брала участь в мітингу партії Шарія у Вінниці ще в липні 2019 року. 

 

 

Зазначимо, що КП “Вінницякартсервіс” працює з великим об’ємом персональних даних мешканців Вінниці. Так, щоб замовити “Муніципальну картку вінничанина”, громадянину потрібно надати наступну інформацію: 

– Прізвище, ім’я та по-батькові

– Стать, дату народження

– Основні дані про паспорт громадянина або ID-картку

– Місце проживання (в т.ч. номер будинку та квартири)

– Номер телефону та адресу електронної пошти

– Своє портретне фото.

Після цього ці дані потрапляють зокрема і в технічний відділ, який очолює технічний директор, вже згаданий Олег Іванов.

Зазначимо також, що активісти “партії Шарія” вже неодноразово були помічені у торгівлі або оприлюдненні персональних даних громадян, зокрема й у Вінниці. У зв’язку з цим вже відкриті відповідні кримінальні провадження за ст. 182 Кримінального кодексу (карається штрафом, виправними роботами або позбавленням волі до п’яти років)

Ми звернулися за коментарем до директорки КП “Вінницякартсервіс” Катерини Бабіної з проханням пояснити, чому її підлеглі використовують канали зв’язку комунального підприємства для політичної агітації. Наразі ми не отримали відповіді та очікуємо її.

Нагадаємо, що офіційна керівниця “партії Шарія” Антоніа Бєлоглазова публічно заявляла, що бере участь у гібридній війні проти України на боці Росії та вітала анексію Криму Російською Федерацією. Детальніше про це можна прочитати за цим посиланням. 

Читайте також: Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України. Розслідування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.