У День Соборності Вінницю охоронятиме Почесна варта

13:50
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Цієї неділі, 22 січня, з нагоди Дня Соборності України, на вінницькі вулиці знову вийде перша і поки єдина в Україні Почесна Варта.

День Собрності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Вартові, одягнені в однострої Гайдамацького полку, нестимуть службу з 12-ї години  біля пам’ятної таблиці міністру юстиції УНР Дмитру Марковичу на будинку колишньої міської думи (вул. Соборна, 67).

Як повідомив журналісту VежА керівник Вінницького історичного товариства Олександр Федоришен, цей захід у Вінниці ознаменує початок циклу заходів з нагоди 100-річчя Української Народної Республіки.

Військо УНР вибило росіян з Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ з історичної реконструкції

  • В жовтні ми вперше провели фестиваль історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР». Цього року фестиваль буде ще більш масштабним. Це буде проект не на один раз і не на один рік навіть – фестивалі та інші заходи плануємо до 2021 року. Деталі ми повідомимо пізніше, – заінтригував історик.

Нагадаємо, Почесну Варту у Вінниці презентували 14 жовтня – у День українського козацтва.

Додамо також, що 22 січня з нагоди Дня Соборності у Вінниці студенти сторять живий ланцюг, яким об’єднають лівий і правий береги міста.

Організатори: ГО “Вінницьке історичне товариство”, ГО “Честь і слава” за сприяння Вінницького міського голови Сергія Моргунова.