У День Соборності вінничани створили живий “Ланцюг Єдності” через Буг. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:21
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, в День Соборності України, вінничани створили живий “Ланцюг Єдності” на центральному мосту, символічно об’єднавши таким чином лівий і правий береги Південного Бугу.

Для привернення більшої уваги учасники акції запалили ще дві димові шашки синього та жовтого кольорів.

Нагадаємо, що сьогодні 101 рік, відколи Українська та Західноукраїнська Народні Республіки об’єдналися в єдину соборну українську державу. З цієї нагоди чи не у всіх містах країни відбулися різноманітні акції.

У Вінниці, наприклад, студенти створили український прапор відбитками своїх долонь. А ввечері близько 50 людей вийшли на центральний міст Вінниці, щоб створити символ цього свята – живий “Ланцюг Єдності” (на кшталт того, що на початку Незалежності проклали через всю Україну).

 

Учасниками цієї акції була переважно молодь і студенти – представники вінницького міського осередку “Національного корпусу”, які й ініціювали проведення заходу. Його анонсували заздалегідь (у ЗМІ та соцмережах), але охочих серед вінничан доєднатися і створити живий ланцюг виявилося обмаль.

Чи не єдиними, хто прийшов “за покликом серця” стали Юрій та Олена Фільченко з двома маленькими синами. З собою вони навіть принесли прапор України. Кажуть, що участь в у створенні “Ланцюга Єдності” беруть вже три роки поспіль, відколи переїхали до Вінниці з Маріуполя, і що завжди намагаються підтримувати будь-які патріотичні акції.

 

Якщо прийде достатня кількість людей, ми станемо за руки та з’єднаємо два береги нашого чудового міста. Цим самим ми покажемо, що ми є сильною нацією, яка вміє і може об’єднуватися… Історія цьому є фактом, – розповів Роман Яковлев, голова вінницького міського осередку “Нацкорпусу”. – Сьогодні ми це хочемо показати та закликати усіх: давайте об’єднуватися, давайте будувати Україну разом, і нехай нас не розділяють ніякі перепони. Навіть фізичні, як річки чи кордони областей. 

 

Без гучних промов і пафосних слів, учасники акції просто взяли два мотки стрічок синього та жовтого кольорів і почали “з’єднували два береги Вінниці”. Довжини стрічок вистачило, але утворити “живий ланцюг” їм не вдалося, адже учасників було менше, ніж потрібно.

Крім цього на початку мосту двоє хлопців запалили синю та жовту димові шашки. Від таких дим розсіюється швидко, але на дорогу він не йшов: організатори спеціально стали з  боку набережної, щоб не заважати водіям.

 

 

Також учасники кілька разів проскандували разом: “Одна, Єдина, Соборна Україна!”, а у відповідь кілька водіїв, що проїжджали повз, посигналили їм у відповідь.

Після акції учасники не зняли ці стрічки, а лише міцніше прив’язали їх до поруччя мосту. Як зазначив Роман Яковлев, це зробили для того, щоб “кожен вінничанин звернув на це увагу та зрозумів, що він мав би бути тут, як свідомий громадянин України. Адже саме в цей день ми об’єдналися та повинні об’єднуватися  назавжди”. 

 

Нагадаємо, що минулого року, до 100-річчя Акту Злуки, “Живий ланцюг Єдності” створили понад дві сотні вінничан. Переважно це були студенти, які прийшли на акцію організовано зі своїми викладачами. Крім того, на Європейській площі півтисячі вінничан вилаштувалися у слово “Соборність”. Як все було – читайте за ЦИМ посиланням  та дивіться у відео нижче.

День соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше – 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
_
Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено “День Соборності та Свободи України”. Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено (джерело – Вікіпедія).
_
Також у День Соборності України 22 січня 2014 року сталися перші розстріли під час протистоянь на вулиці Грушевського. Тоді жертвами снайперів стали учасники Революції Гідності: Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, а також Роман Сеник, який помер у лікарні наступного дня.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: “Не забувати об’єднуватися”: у Вінниці створили український прапор з відбитків долонь

Читайте також: Сто років єдності: у Вінниці створили “живий ланцюг” на мосту та слово “Соборність” біля вежі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Живий” ланцюг і жива “Соборність”: як у Вінниці відзначили День Злуки. ВІДЕО з повітря

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.