× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Не забувати об’єднуватися”: у Вінниці створили український прапор з відбитків долонь

15:53
Автор: Олеся Яненко

Сьогодні у Вінниці студенти створювали український прапор відбитками своїх долонь, таким чином відзначивши свято Соборності України – річницю об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки у єдину соборну українську державу. 

Сьогодні, 22 січня, на майдані Героїв Небесної Сотні зібралося близько сімдесяти студентів різних вінницьких вишів та навчальних закладів, аби створити великий синьо-жовтий прапор з відбитків долонь. Таким чином організатори та відвідувачі хотіли відзначити день Соборності України – важливе свято єдності українського народу.

 

 

 

Попри вітряну погоду організаторам вдалося встановити дерев’яний каркас з білим одинадцятиметровим полотном, а також дві невеликі ємності з жовтою та блакитною фарбами поруч. Також організатори надавали гумові рукавиці, аби занурювати руки до фарб та не бруднитися.

 

 

Ще до початку заходу студенти почали робити спільні фото, дехто з присутніх тримав великий український стяг. Інші ж не приховували, що про День соборності їм відомо мало. Зокрема Оля і Ліза, другокурсниці вінницького медичного коледжу, кажуть, що прийшли сюди, скоріше, аби гарно провести час:

– Ми подумали що це буде досить цікаво, – каже Оля, –ми знали, що тут буде багато наших однолітків. Тому ми вирішили сюди прийти та гарно провести час.

Запитавши, що дівчата знають про День соборності, вони відповіли, що “вони не по історії України”:

– Ми лише знаємо, що це було 22 січня.

 

 

Катерина Волошина, працівниця комунального закладу “Центр підліткових клубів за місцем проживання”, каже, що таке загальнонаціональне свято обов’язково потрібно відзначати та не забувати:

– Завжди треба пам’ятати про нашу історію, долучати молодь та дітей до таких крутих заходів, які можуть об’єднати нашу спільноту […]. Таким чином ми ніби ведемо червоної ниткою з тих часів до сьогодення, – каже пані Катерина. – Ми всі знаємо, яка у нас зараз ситуація в Україні. Я вважаю, що потрібно не забувати об’єднуватися. Цього потребує сьогодення та цього потребують обставини. В нашій єдності – наша сила.

Студент Вінницького торговельно-економічного коледжу КНЕУ Денис признався, що попри те, що він не знає, що саме відбулося у цей день сто один рік тому, він прийшов “аби підтримати Україну”:

– Я обожнюю свою країну, тому вирішив в цей день її підтримати, – каже Денис. – Мені подобаються тут люди, суспільство. Я хочу тут жити, щось тут досягти та прославити свою країну, аби вона була всім відома.

Після невеликої інструкції від голови Вінницької молодіжної ради Дмитра Мири, зокрема про правильне розташування кольорів на прапорі, студенти по черзі почали опускати руки у густу фарбу та прикладати до білого паперу. За кілька хвилин полотно почало набувати “державних” кольорів, а смітники дуже швидко почали наповнюватися брудними рукавицями. Студенти продовжували фотографуватися, обмазувати один одного фарбою та просто гарно проводити час разом.

 

 

 

Як пояснив Дмитро Мира, сьогодні кожен охочий може залишити відбиток своє долоні на прапорі ще протягом кількох годин. Далі полотно передадуть нашим бійцям та бійчиням на схід.

Захід влаштований Молодіжною радою Вінниці за підтримки відділу молодіжної політики Вінницької міської ради та Центру підліткових клубів за місцем проживання.

 

Нагадаємо, що сьогодні вінничан запрошують на центральний міст створити живий “Ланцюг Єдності”, на кшталт того, що на початку Незалежності проклали через всю Україну. Подробиці – ТУТ.

Минулого року під час святкування Дня соборності вінничани створили “Живий ланцюг Єдності” на центральному мосту. Окрім того, на Європейській площі півтисячі людей вилаштувалися у слово “Соборність”. Як все було – читайте та дивіться за ЦИМ посиланням.

Фото – Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.