У День Соборності у Вінниці створили живий “Ланцюг Єднання”. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:23
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні, 22 січня, вінничани вже традиційно долучились до акції до Дня Соборності України, створивши живий “Ланцюг Єднання” на центральному мосту.

Попри несприятливі погодні умови та сильний вітер, близько 12:00 містяни почали збиратись на площі Тараса Шевченка, аби згодом вирушити на центральний міст та утворити там живий “Ланцюг Єднання”.

 

Вінницький активіст Артем Михайлов, який раніше й анонсував цю акцію, акцентував, чому важливо відзначати саме такі історичні дати:

Зараз потрібно консолідувати сили для об’єднання української нації у зв’язку з тим, що йде війна. Це дуже важка для України година, але ми маємо демонструвати всьому світу, що українська нація єдина, сильна, незалежна і буде боронити своє право на незалежну Україну.  <…> Ми маємо постійно демонструвати, що ми єдині. Так було, що об’єднались у 1919 році, так було, що стали на захист української держави у 2014 році. Небесна сотня тому є доказ, що люди не готові приймати тиранію, диктатуру і хочуть жити вільно.

В цьому році я все ж таки чекав, що хтось організує цю акцію, але побачив, що ніхто нічого робити не буде і ми з друзями й колегами вирішили організувати акцію у Вінниці. <…> Попри погоду, це гарний приклад того, що українська нація є, була, і буде. Прийшли і люди з дітьми, і студенти, і старше покоління. Є ті, з ким я був особисто на Майдані, тому для мене це великий позитив, що ми змогли провести таку акцію. Для мене День Соборності – це день ідентичності української нації, це те, ким ми є, були і будемо, – сказав Михайлов.

 

Потім учасники акції – близько 50 людей – синхронно вирушили на міст, тримаючи великі прапори. Серед містян, які вирішили долучитись до акції, були люди різного віку, проте переважно це була молодь.

 

Вже на центральному мості учасники акції утворили символ цього свята – живий “Ланцюг Єднання”. Машини, що проїжджали повз, гучно сигналили, підтримуючи учасників акції.

 

 

 

 

Більшість вінничан приходили з друзями, родинами та дітьми. Серед них і сім’я Анатолія.

 

З сім’єю ми тут перший раз. Сьогодні вихідний і я хочу, щоб донька виховувалась в патріотичному плані, щоб вона розуміла, що вона українка і пишалась тим, що українка. Тому ми всі разом прийшли. <…> Зараз в нас в країні дуже нелегкий час, саме сьогодні потрібно пам’ятати, що ми українці й пишатись тим. <…> Ми можемо країною об’єднатись і дати відсіч будь-якому ворогу. Я хочу, щоб люди це усвідомили, що ми самі робимо своє життя, тому ми сьогодні вийшли на цю акцію.

Юлія Брилюк зауважує, що оскільки акція не мала такого великого розголосу, прийшли ті, в кого “болить”:

В цій акції я беру перший раз участь. Дізналась від Артема Михайлова, ми знайомі з ним з 14-го року, я теж волонтер всі ці роки. Україна для мене вже вісім років – це точно понад усе. Тому весь цей час я не шкодувала ні свого здоров’я, ні часу, щоб допомогти всіма силами, якими тільки можна, щоб об’єднати нашу державу і не дати ворогу захопити її. Україна в мене завжди на першому місці. Мені дуже приємно, що багато людей підтримують, і ти розумієш, що ти не один.

Айтішник Ярослав Інгульський бере участь в цій акції вже не вперше та долучається до святкування Дня Соборності після 2014 року:

Я взагалі дуже люблю щось таке, що об’єднує Україну, незважаючи на усі погляди, переконання, чиїсь уподобання або не вподобання. Тут важливо бути вище цього і розуміти, що зі всіма цими своїми переконаннями ми живемо усі в одній країні. І відповідно це головне на даний момент. Головне вберегти країну і щоб все рухалось в сторону покращення.

Полковник у відставці Володимир Дмитрович розповідає, що дізнався про акцію через “Фейсбук” і сам також розповсюдив інформацію між своїми знайомими:

Для мене День Соборності – це все, це Україна. Це мої діти, сини, які воювали й захищали Україну, мої внуки та зараз мої близькі родичі, які також захищають Україну. Тому для мене це – все. 

Міська активістка Юлія долучилася до акції, коли акція вже почалася. Проїжджаючи зі своїм хлопцем на авто повз людей з прапорами, вони зупинились і вирішили доєднатись:

День Соборності – це символ того, що наша країна дуже багато чого пережила, в неї велика багата історія, і не дивлячись на всі негаразди, які траплялись в нашій історії, ми – сильні, незалежні і ми – єдині.

 

День Соборності України – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулось в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День Соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено “День Соборності та Свободи України”. Однак 13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено (Джерело).

Фото – Зорини Гаджук

Читайте також: Сто років єдності: у Вінниці створили “живий ланцюг” на мосту та слово “Соборність” біля вежі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: У День Соборності вінничани створили живий “Ланцюг Єдності” через Буг. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.