У 39 із 40 зразків: на Вінниччині поширюється мутований штам коронавірусу “Дельта”

8:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

Мутований штам коронавірусу – “Дельта” – продовжує поширюватись на території Вінниччини. З 40 позитивних на COVID-19 зразків, взятих на минулому тижні для подальшого дослідження (з метою ідентифікації мутованих штамів), цей штам виявили у 39 випадках. 

Таку інформацію повідомили в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Нагадаємо, що “Дельта” поширюється швидше за інші штами. Він у 1,6 раза агресивніший та у 1,5 раза частіше призводить до реанімації. Потреба в госпіталізації виникає у 2,3 раза частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.

Степан Томин. Фото – cgz.vn.ua

Степан Томин, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань, зазначив, що протягом серпня-жовтня поточного року штам (Дельта) виявили у 82 зразках, відібраних від хворих на 21 адміністративній території  Вінницької області.

За його слів, враховуючи циркуляцію на території області мутованого штаму коронавірусу (Дельта), варто очікувати подальше зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Тому всіх мешканців Вінниччини, хто ще отримав щеплення, закликаю не зволікати з вакцинацією проти COVID-19. Наразі у регіоні діють центри масової вакцинації, і вакцини в області достатньо, додав Степан Томин.

Фото – Reuters

Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. У Вінниці можна вакцинуватися безкоштовно і щодня – у пунктах щеплень при ЦПМСД та Центрах масової вакцинації населення. Інформація про роботу центрів – за ЦИМ посиланням. Наразі у них доступні такі вакцини: “AstraZeneca”, “Coronavac” і “Comirnaty” (Pfizer).

Вперше штам “Дельта” виявили в грудні 2020 року в Індії. За пів року, у липні, його зафіксували у 111 країнах. За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії наявні вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація. 

Ілюстративне фото – Reuters

Читайте також: У Вінниці розгорнули додаткові ліжка для пацієнтів з коронавірусом

Читайте також: У Вінниці – рекордна кількість вакцинованих за тиждень і за місяць, а в області – за добу

Читайте також: “Стан погіршується буквально за три дні”: троє вінничан померли від ускладнень штаму “Дельта”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.