У 2020 році розчистили понад кілометр русла Південного Бугу

12:52
Автор: Катерина Дядюк

У 2020 році спецтехніка розчистила понад кілометр русла Південного Бугу. Це майже 90 тисяч кубометрів намулу. 

Як повідомили у Вінницькій міській раді, це третина від обсягів першої черги цього комплексного проекту, розрахованого на 6 років. Однак зазначається, що результат вже є – вода у районі водозабору стає чистішою.

– Очищення русла річки Південний Буг – це один з пріоритетів міста Вінниці, який було визначено на 2020 рік. Навіть попри непрості фінансові обставини, спричинені пандемією коронавірусу, в цьому році тривала робота в акваторії Південного Бугу в рамках масштабного проекту з очищення річки. За цей рік спецтехніка викачала майже 90 тис. кубометрів намулу, – йдеться у повідомленні. 

У міській раді повідомили, що в цьому році роботи стартували від об’їзного мосту, що на київській трасі, у напрямку водоканалу. Зазначається, що після розчищення фарватеру глибина дна збільшилась до 4-6 метрів (тоді як раніше в окремих місцях ледве сягала одного метра).

– Це важливо для відновлення екосистеми водойми. Якщо не проводити такі роботи, річка буде більше замулюватись і “цвісти”, що призводить до зміни кольору і запаху води, – пояснюють у міській раді.

Відомо, що весь проект по очищенні водойми розрахований на 6 років, адже загальна протяжність Бугу у межах Вінниці майже 13,4 км. Цей проект реалізується для покращення якості питної води для вінничан, джерелом якої є ріка.

Водночас зазначається, що очищення Бугу – не єдина, хоч і важлива складова розв’язання питання якості води.

Фото – з архіву Vежі 

Читайте також: З дна Бугу у Вінниці вивезли вже понад 800 вантажівок намулу. ВІДЕО

Читайте також: У Вінниці глибину Південного Бугу збільшили до шести метрів. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.