Цьогоріч в усіх вінницьких садочках з’явиться 9-ступенева система очищення води

16:29
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом найближчого часу у Вінниці планують облаштувати всі дитячі садочки 9-ступеневими системами очищення води. Про це свідчить 32 відповідні тендери (невдовзі мають з’явитися ще три), що розміщені на сайті публічних закупівель ProZoro. 

Очільниця Департаменту освіту Вінницької міської ради Оксана Яценко також підтвердила цю інформацію та зазначила, що за ініціативи Вінницької міської ради, у 2018 році систему отримали 15 закладів, а ось цьогоріч передбачено її встановлення у 35 садочках (включно із тими, що на території Десни). На кожен садочок готові виділити 68 тисяч гривень.

 

А ось перед тим, вперше у Вінниці, такі фільтри були встановлені у 2017 році. Тоді у садочках №14 та №10 (мікрорайон Тяжилів) облаштували установки з 7-ступенями очищення. Після того, як новацію позитивно сприйняли батьки та діти, керівництво міста вирішило реалізувати цей проект в усіх школах та дитячих садках протягом 2018-го та 2019-го років, у два етапи відповідно. Причому, вже з 9-ступеневою системою очищення.

Школи Вінниці стали першими в Україні, де встановили систему 9-ступеневої очистки питної води. Система виключає використання хлору, натомість воду насичують корисними для організму мінералами.

Згідно із тендерними оголошеннями, систему встановлять у наступних садочках:

№59, №1 “Слов’яночка”, №13, №25, №30, №25, №26, №42, №43, №46, №31, №51, №20, №61, №57, №50, №4, №71, №73, №29, №47, №11, №34, №52, №45, №3, №58, №2, №74, №9, №77, №75, №18.

Таким чином, незабаром всі вінницькі дошкільні навчальні заклади будуть обладнані 9-ступеневою системою очищення води. Щонайменше, в тендерній документації зазначено, що весь “пакет” послуг має бути наданий до 30 квітня 2019 року. На кожну дев’ятиступеневу систему очищення готові виділити 68 тисяч 15 гривень.

Тендерні пропозиції приймають до 27 березня. Перелік усіх тендерів зі встановлення системи можна переглянути за цим посиланням.

Окрім того, за словами Оксани Яценко, минулоріч завершилося встановлення системи в усіх без винятку школах міста (36 закладів). Зокрема VежА минулого року бачила, як все працює, на власні очі. У серпні систему продемнострували у школі №27. Тоді міський голова Вінниці Сергій Моргунов особисто перевірив, наскільки справно працює система та чи смачна після такої очистки вода. Як заявив міський голова, вода “смачна і не має жодного стороннього присмаку”.

Читайте також: У вінницьких школах встановлюють 9-ступеневу систему очистки води. ФОТО

Що являє собою система? 

Система являє собою власне установку з очищення води та бювет, що розташовується у загальнодоступному місці. Система здатна очищати 60-80 літрів води на годину, а за один раз резервуар дозволяє отримати до 200 літрів. Воду в школі використовують для приготування їжі для учнів, а також просто для пиття. В системі передбачено окремий кран для потреб харчоблоку.

 

Комплексна очистка передбачає систему зворотнього осмосу (з води усуваються розчинені в ній речовини, органіка), 9 ступенів очистки, застосування ультрафіолетової лампи (для знищення бактерій) та мінералізатор. Так, воду, за словами інженерів, очищують від усіх речовин, відтак, щоб вона була корисною, її збагачують мінералами та кальцієм.