Цьогоріч реконструкцію парку «Хімік» планують розпочати з освітлення

13:58
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Через пандемію та карантин у Вінниці зменшують фінансування на будівництво деяких об’єктів. Ми дізнались, чи не завадить це реконструкції парку «Хімік» на Замості й коли чекати на перші зміни території. 

Минулого тижня міський голова Сергій Моргунов повідомив, що втрати міського бюджету від карантинних заходів цьогоріч складуть близько 376 мільйонів гривень. У зв’язку з цим місто буде змушене припинити або обмежити фінансування низки проектів або об’єктів у Вінниці. Зокрема, це реконструкція СКА по вулиці Янгеля, реконструкція дитсадка №16, будівництво доріг в індустріальному парку, будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів тощо.

Ми вирішили поцікавитись, чи в цих умовах залишається актуальною капітальна реконструкція парку «Хімік», що на Замості, й чи не втратить фінансування.

Проект реконструкції парку, запропонований одеськими урбаністами

Нагадаємо, що Концепція розвитку парку передбачає додаткові зелені насадження, освітлення, лави, смітники, вбиральню, покриття і бігові доріжки, спортивні тренажери, дитячий майданчик, відеонагляд, wi-fi, зону вигулу собак, велопарковки та відсутність забудови на території парку.

Як прокоментувала Vежі очільниця «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко, у березні завершили розробку проектно-кошторисної документації. Цим займалось КП «Вінницький міський центр архітектури та містобудування». За попередніми підрахунками загальна вартість робіт з реконструкції «Хіміка» становить близько 29 мільйонів гривень. Наразі документацію направили на експертизу. Відтак ця сума може зменшитись.

За словами Аліни Дяченко на 2020 рік планували розпочати першу частину робіт щодо реконструкції парку. Однак, зважаючи на пандемію та карантинні заходи, капітальні видатки на будівництво та реконструкцію різних об’єктів у місті суттєво скорочуються. Ймовірно, не омине це й «Хімік».

– Наразі ми розглядаємо варіант зробити в цьому році хоча б освітлення у парку – це найнагальніша потреба. А решту об’єктів, майданчиків та краси – у наступному році, – розповідає очільниця «Інституту розвитку міст». –  Наскільки я розумію, поки що йдеться про загальну суму у три мільйони гривень (1,5 мільйона від міста й 1,5  млн від GIZ). За цю суму освітлення найреальніше зробити. Якщо буде більша сума (що поки малоймовірно), то, звісно, можна було б відеоспостереження поставити. Це залежить від вартості.

Щоправда, наразі важко прогнозувати, коли саме цього року розпочнуть роботи у парку. Наразі ще чекають результат експертизи проектно-кошторисної документації. Після цього відповідальний департамент має оголосити тендер на проведення робіт.

У парку планується облаштування трьох зон:
1. «Реакція» – з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї й ключової локації);
2. «Вибух», де дитячі активності й спорт створюють динамічну атмосферу;
3. «Розчинення» у природі – де максимально зберігається відчуття перебування у лісі.

Базові принципи Концепції розвитку парку:
1. парк є локальним, а не загальноміським;
2. найбільшими цінностями парку є дерева та відпочинок на свіжому повітрі;
3. у парку має бути акцент на здоровому способі життя;
4. врахування потреб різних вікових та соціальних груп і сприяти їх взаємодії;
5. парк є місцем комунікації та інтеграції людей;
6. парк повинен мати власну ідентичність та бути унікальним.

Створення парку «Хімік» є Демонстраційним проектом в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Уряди Німеччини та Швейцарії надають консультаційну та фінансову підтримку в розмірі 50 тисяч євро для впровадження проекту. При цьому Вінницька міська рада також виділяє не менше 50 тисяч євро.

Читайте також: У парку “Хімік” влаштують “Вибух”, “Розчинення” та “Лавку добросусідства”. ГРАФІКА

Читайте також: Дороги, садочки та переробний комплекс: які об’єкти не завершать цього року через коронавірус у Вінниці

Читайте також: Будівництво на карантині: які об’єкти у Вінниці не зможуть завершити цього року через коронавірус. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.